Menu

Wyloty - Loty z Cheektowaga Buffalo Niagara

Buffalo Niagara

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Kolejne piękne miejsce

  Jak wspomnieliśmy, Cheektowaga otoczona jest piękną przyrodą. Przykładem może być, oddalony o około piętnaście kilometrów od niej, Chestnut Ridge Park, a w nim niewielki wodospad Eternal Flame Falls.

 • Pochodzenie nazwy miasta

  Źródłosłów nazwy miasta pochodzi z języka Indian Erie-Seneca. A co dokładnie oznacza? Cheektowaga to w dosłownym tłumaczeniu kraina porośnięta dzikimi jabłoniami.

 • Słynny wodospad

  Będąc w Cheektowaga, koniecznie wybierz się obejrzeć jeden z najsłynniejszych wodospadów na świecie – Niagarę. Wysokie na pięćdziesiąt metrów kaskady oddalone są od miasta o niecałe trzydzieści kilometrów.

Co warto zobaczyć w Cheektowaga?

Cheektowaga to niewielkie, liczące niecałe dziewięćdziesiąt tysięcy mieszkańców, amerykańskie miasteczko. Jest położone w hrabstwie Erie, na terenie stanu Nowy York. Niedaleko miasta znajdują się jezioro Erie oraz, odrobinę dalej, jezioro Ontario. Co ciekawe, osoby polskiego pochodzenia są największą, stanowiąc prawie czterdzieści procent, mniejszością zamieszkującą w Cheektowaga.

Około trzydziestu kilometrów od miasta znajduje się Tonawanda Wildlife Management Area, czyli obszar będący pod szczególną ochroną. Oczywiście nie można na jego terenie polować czy łowić ryb, dozwolone jest jednak spacerowanie po wybranych ścieżkach, a gdy otrzymasz pozwolenie, możesz tu nawet biwakować. Niedaleko jest także inny obszar, Iroquois National Wildlife Refuge, do którego także polecamy Ci się wybrać. Okolica warta jest wycieczki, przyroda zapiera dech w piersi, a zdjęcia tam zrobione z pewnością zrobią wrażenie na niejednej osobie i będą świetną pamiątką.

Jeśli podczas wizyty w Cheektowaga zgłodniejesz, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie, niezależnie od tego, w jakich smakach gustujesz. Fani kuchni azjatyckiej, szczególnie zaś jej japońskiej odmiany, z pewnością powinni wybrać się do Teton Kitchen, która znajduje się przy Dick Road 415. Amatorom kuchni włoskiej polecamy wizytę w Olive Garden przy Walden Avenue 2011, które słynie szczególnie ze znakomitych makaronów.

Jeżeli natomiast należysz do ludzi, którzy uważają, iż poznanie kultury miejsca należy rozpocząć od wypróbowania lokalnych potraw, możemy polecić Ci przynajmniej dwa miejsca. Jedną z popularniejszych restauracji, specjalizujących się w kuchni amerykańskiej, jest Gordon Biersch Brewery Restaurant przy Store P102 Galleria Drive, w której zjesz pyszne dania, popijając je dobrym piwem, a to wszystko w bardzo przystępnej cenie. Warte odwiedzenia jest także Jack Astor's Bar & Grill przy, wspomnianej już wcześniej, Walden Avenue 2000.

Popularne linie latające Cheektowaga Buffalo Niagara

Tablica lotów: Cheektowaga (NY)