Menu

Wyloty - Loty z San Carlos de Bariloche Teniente Luis Candelaria

Teniente Luis Candelaria

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Peso argentyńskie (ARS)

 • Wulkan Copahue

  Jeśli będziesz w Bariloche latem, koniecznie wybierz się zobaczyć wulkan mierzący prawie 3000 m n.p.m. Nadal jest aktywny, ale w wakacje można podejść do krateru.

 • Wymarzony klimat

  W całej Patagonii panuje sprzyjający klimat. Nic więc dziwnego, że człowiek żył tu już 10 tys. lat temu, a przybywający z Europy osadnicy chętnie budowali tu nowe miasta.

 • Alpejski klimat

  Skąd w Argentynie wzięła się architektura rodem z alpejskich miasteczek? Jako pierwsi Europejczycy osiedlali się tu Niemcy i Austriacy, którzy budowali domy według znanych sobie wzorów.

Co ciekawego zobaczyć w Bariloche?

Miejscowi mówią krótko - Bariloche. Miasto przywodzące na myśl Szwajcarię, o niesamowitym widoku na ośnieżone szczyty Andów odbijające się w tutejszych jeziorach. Centrum argentyńskiego Bariloche przypomina małe, górskie miasteczko. Rynek okalają domy z drewna i kamienia niczym w alpejskiej miejscowości. 

Zaledwie 20 km od Bariloche znajduje się Cerro Catedral, najważniejszy ośrodek narciarski w Ameryce Południowej. To prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa - resort obejmuje ponad 50 tras, zarówno dla amatorów, jak i wyczynowo jeżdżących na nartach oraz 40 w wyciągów, których nie powstydziłby się szwajcarski kurort. Na miejscu działają szkółki jazdy na nartach i snowboardzie, więc dobrą zabawę mają zapewnioną nawet ci, którzy pierwszy raz będą próbować swoich sił na stoku.

Z czym kojarzą się górskie sporty? Oczywiście z rozgrzewającą czekoladą albo przynajmniej z pyszną tabliczką, jedzoną dla wzmocnienia po wysiłku. Nie inaczej jest w Bariloche, nazywanym tutejszą stolicą czekolady. Nie tylko jest tu sprowadzana, ale również produkowana. Zajrzyj do muzeum Havanna, aby przekonać się na własne oczy, jak przebiega ten proces. Jeśli nie boisz się nadmiaru słodkości, wybierz się na spacer wzdłuż Calle Mitre. Tu niemal w każdych drzwiach trafisz na cukiernię, czekolaterię, słodkości pakowane na wynos jako prezenty lub miejsce, gdzie rozgrzeje cię ciepły, czekoladowy napój. 

Gdy zmęczą cię już sporty i kupisz odpowiedni zapas czekolady, idź na długi spacer. CIekawych miejsc tu nie brakuje. Bariloche otoczone jest przez niesamowite parki narodowe. Najpiękniejsze lasy mirtowe zobaczysz w Parku Narodowym Los Arrayanes. W Parku Narodowym Lanin, typowo patagońskim, donikuje araukaria chilijska. Najstarszy, położony przy granicy z Chile, to Park Narodowy Nauel Huapi. Wolisz jezioro i wylegiwanie się na plaży? Jedź nad Lacar, jezioro o krystalicznie czystej wodzie lub Lago Pellegrini, gdzie można również żeglować.

Popularne linie latające San Carlos de Bariloche Teniente Luis Candelaria