Menu

Wyloty - Loty z Aguadilla Rafael Hernandez

Rafael Hernandez

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, angielski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • The Beer Box

  Zajrzyj do sklepu z piwem, w którym możesz smakować złoty trunek przed zakupem. W The Beer Box przy Km 8, Hwy 110 dostaniesz najlepsze piwa rzemieślnicze w Puerto Rico, a także amerykańskich i europejskich marek.

 • Miasto festiwali

  W Aguadilli nie brakuje imprez, na które warto się wybrać. W kwietniu – festiwal latawców. W czerwcu Beach Festival, w lipcu Festival de Atun – festiwal tuńczyka oraz Festival de la Musica.

 • Park wodny

  Jeśli chcesz poczuć się jak dziecko, wpadnij do parku wodnego Las Cascadas, w którym kręte zjeżdżalnie zdają się ciągnąć kilometrami. To największy park wodny na Karaibach.

Co warto zobaczyć w Aguadilli?

Miasto tętniące życiem, kolorami i muzyką. Raj dla surferów i nurków. Oficjalnie założone zostało pod koniec XVIII wieku, gdy przybyli tu hiszpańscy konkwistadorzy, choć teren był od dawna zamieszkiwany. 

Na północ od centrum miasta, przy drodze 458, znajduje się plaża z historią – Playa Crash Boat. Dzisiaj obok plaży znajduje się tętniący życiem bar, wejść do wody można nie tylko piaskiem, ale również skacząc z molo. To doskonałe miejsce do nurkowania zarówno dla początkujących, potrzebujących podstawowych porad instruktora, jak i dla wprawnych nurków. Dawniej jednak siły powietrzne przetrzymywały tu łodzie ratunkowe z załogami rozbitych samolotów. Z kolei za raj dla surferów uchodzi pobliska Playa Wilderness.

Chcesz wybrać się na dłuższy spacer? Zabierz jedzenie na drogę i udaj się na plażę Surfer’s Beach na wschodnim wybrzeżu. Stamtąd wyrusz ścieżką wiodącą na północ przez mały mostek. Po chwili znajdziesz się na nieco górzystej trasie, z ogromnym oceanem po lewej stronie. 

Szukasz jedzenia, które uwielbiają mieszkańcy Aguadilli? Zajrzyj do The Blue Fin na północno-wschodnim wybrzeżu. W ciepły wieczór, siedząc na świeżym powietrzu, dostaniesz tu najlepsze pikantne kraby, świetnie przyprawionego kurczaka albo pizzę z sushi. Wybór należy do ciebie. Jeśli bliżej masz do Rte 110, zajrzyj koniecznie do Cocina Creativa. Codziennie podawane jest tu inne danie dnia, zazwyczaj przyrządzanie z ryb lub owoców morza. Świeże i przepyszne.

Czego najbardziej nie spodziewasz się spotkać w Puerto Rico? Lodowiska? No to tu takie zobaczysz. Na południe od centrum miasta, przy drodze 442, znajduje się Aguadilla Ice Skating Rink, lodowisko do jazdy figurowej. W ciągu dnia możesz tu pojeździć w rytm muzyki. Wieczorami odbywają się pokazy w rytmie disco, z laserami i kolorowymi światłami włącznie. 

Popularne linie latające Aguadilla Rafael Hernandez