Menu

Wyloty - Loty z Bardufoss Airport

Bardufoss Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Målselvdalen

  Bardufoss leży w dolinie Målselvdalen, przez którą płynie rzeka o tej samej nazwie. Szczególnie malowniczo prezentuje się latem. Przejdź się na spacer wzdłuż brzegu, podziwiając wartki nurt rzeki.

 • Joker’n Pizza-Bar

  Do syta zjesz w knajpce przy Kapellveien 9, gdzie podają pizze, której żaden Włoch by nie rozpoznał. Ciasto jest grube i sycące, jednym z popularniejszych składników jest… kapusta pekińska.

 • Na narty!

  Być w Norwegii i nie spróbować narciarstwa? Wykluczone. Na wschód od Bardufoss znajduje się stok Myrefjell, gdzie wypożyczysz cały potrzebny sprzęt. Nowicjuszom pomaga instruktor.

Co warto zobaczyć w Bardufoss?

Przejażdżka psim zaprzęgiem i podziwianie zorzy polarnej to Twoje marzenia? Dobrze trafiłeś. Bardufoss to obszar miejski w dolinie Målselvdalen, na który składają się trzy wioski – Andselv, Andslimoen i Heggelia. 

W okolicy Bardufoss działa kilka firm, które organizują wyprawy psim zaprzęgiem. I to każdego typu - od godzinnej przejażdżki, polecanej osobom, które chcą tylko zobaczyć, jak to wygląda oraz tym, którzy podróżują z dziećmi, przez całodniowe wyprawy połączone ze zwiedzaniem okolicy, aż po kilkudniowe eskapady, podczas których uczestnicy jedzą i śpią tak, jak bywało to dawniej. Jeśli trafisz tu w dobrym momencie, załapiesz się również na podziwianie nocy polarnej. Trasy wiodą przez parki narodowe, ich przebieg uzależniony jest od pogody. Ważne, by być w dobrej kondycji fizycznej. Dłuższe wyprawy polecamy organizować z Bardu Huskylodge. 

A może wolisz poznawać okolicę, spacerując? Organizowane są tu również piesze wędrówki w głąb parków narodowych. Najciekawiej jest w czerwcu i lipcu, gdy słońce świeci przez całą dobę. Renifery chętnie wtedy spacerują, dzięki czemu można obserwować ich życie. Krótsze trasy to doskonały pomysł dla rodzin z dziećmi. Dwutygodniowe trasy, podczas których do pokonania jest ok. 30 km dziennie polecamy tylko wysportowanym.

Bardufoss nie jest rajem dla lubiących wygrzewać się na słońcu. Zimą temperatura nie przekracza -10 st. C, z czego blisko połowa tego okresu to temperatury poniżej -20 st.C. Półmetrowa pokrywa śnieżna to tutaj dość powszechne zjawisko zimą. Jak wygląda lato? Przeważnie temperatura wynosi 10 st. C, ale zdarzają się również prawdziwe upały, gdy słupki rtęci zbliżają się do zawrotnych 22 st. C.

Niesamowity ogród zoologiczny, w którym żyją zwierzęta pochodzące z tego regionu Norwegii, zobaczysz w Tromso. W Parku Polaria, gdzie odtworzono polarny klimat – śnieżne skały i baseny – żyją niedźwiedzie polarne, łosie czy foki. Z dzieckiem koniecznie odwiedź natomiast Tromso Mini Zoo, gdzie można podejść bliżej i pogłaskać niektóre zwierzaki.

Popularne linie latające Bardufoss Airport

Tablica lotów: Bardufoss