Menu

Wyloty - Loty z Aracaju Santa Maria

Santa Maria (Sergipe)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Gorący i wilgotny klimat

  Średnia roczna temperatura w Aracaju wynosi 26 st. C. Najgorętsze miesiące to styczeń, luty i marzec, przy temperaturach sięgających 27 st. C. Najłagodniejsze miesiące to lipiec i sierpień. 

 • Lasy deszczowe

  Naturalną roślinnością otaczającą Aracaju są lasy deszczowe, które przynoszą sporo opadów w tym regionie pomiędzy 2000 mm i 1700 mm. Co powoduje, że klimat jest wilgotny. 

 • Miasto skazane na niepowodzenie?

  W 1855 r. została tu przeniesiona stolica prowincji z São Cristóvão. Wkrótce po tym w Aracaju wybuchła epidemia, która zdziesiątkowała ludność. Mieszkańcy São Cristóvão uznali to za symbol zagłady. 

Co warto zobaczyć w Aracaju?

Piaszczyste plaże z olbrzymią liczbą restauracji, barów i pubów to doskonała propozycja dla tych, którzy kochają imprezy. Znaleźć tu można także nietypową przyrodę, doskonałą kuchnię oraz serdecznych mieszkańców.

Najsłynniejsza plaża w Aracaju to Atalaia Velha. Przy biegnącej tuż obok promenadzie znajduje się wiele placów zabaw, więc jest to miejsce polecane szczególnie dla rodzin z dziećmi. Praia do Robalo to natomiast miejsce otoczone piękną roślinnością gajów kokosowych. Co ciekawe, mieszkańcy utrzymują, że to właśnie tutaj woda jest zawsze cieplejsza niż w innych lagunach w mieście. Jeżeli wolisz aktywny wypoczynek, wybierz się do olbrzymiego parku Parque dos Cajueiros, gdzie można skorzystać z boisk sportowych oraz kompleksu basenów wodnych. Przy Avenida Santos Dumont znajduje się również ośrodek Projeto Tamar, w których można bliżej poznać życie zwierząt morskich, w tym żółwi morskich. Warto wybrać się tam o godz. 16.30, gdy wypada pora ich karmienia.

Aracaju było niegdyś ważnym miastem portowym. Tradycje połowów nadal są utrzymywane, dlatego jeżeli wstaniesz wcześnie i udasz się na nabrzeże Sergipe w dzielnicy Industrial, być może zobaczysz malowniczy obraz statków rybaków płynących rzeką pod kolorowymi żaglami. Miasto może poszczycić się także wieloma ciekawy perłami architektonicznymi. Jedną z nich jest znajdujący się w sercu starówki dziewiętnastowieczny most Ponte de Imperador. Rozciąga się stamtąd niesamowity widok na rzekę Sergipe. Warto zobaczyć także katedrę z 1857 roku (Catedral Metropolitana de Aracaju) oraz muzea, np. Palace Museum Olímpio Campos czy Museum do Artesanato de Sergipe. Właśnie w tej części miasta znajduje się najwięcej urokliwych uliczek, placów i restauracji, w których z przyjemnością można spędzić czas.

Gdy zgłodniejesz, udaj się na wypełnioną restauracjami ulicę Santos Dumont i skosztuj tradycyjnych brazylijskich dań takich jak: feijoada completa (gulasz z czarną fasolą i różnego rodzaju mięsami oraz podrobami podawanym z ryżem), grillowane mięsa, czyli churrasco, a także naleśniki z tapioki (panquecas com tapioca) i steki z najlepszej wołowiny. Jeżeli lubisz muzykę na żywo, najlepszym wyborem będzie posiadający wieloletnią tradycję lokal Cariri. Na doskonałe doznania kulinarne możesz liczyć też w restauracjach Ponto da Picanha oraz Pitu com Pirao da Eliane. Jeżeli wolisz street food, koniecznie szukaj punktów, w których można kupić pastel, czyli cienkie smażone ciasto z różnego rodzaju nadzieniami.

Popularne linie latające Aracaju Santa Maria