Menu

Wyloty - Loty z Ciudad del Este Guarani

Guarani

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, guarani
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Guaraní (PYG)

 • Nazwa miasta

  Ciudad del Este, miasto wschodu, dwukrotnie zmieniało swoją nazwę. Najpierw brzmiała ona Puerto Flor de Lis, a potem Puerto Presidente Stroessner, pochodząc od nazwiska ówczesnego dyktatora Paragwaju.

 • Produkcja popularnego napoju

  Jednym z głównych źródeł utrzymania mieszkańców jest rolnictwo, w tym uprawa ostrokrzewu paragwajskiego, znanego jako yerba mate, napój zyskujący coraz więcej entuzjastów na całym świecie.

 • Współpraca między Tajwanem a Paragwajem

  W mieście żyje duża mniejszość azjatycka. Budowa ratusza sponsorowana była przez rząd Tajwanu, po tym, jak Paragwaj poparł jego kandydaturę do ONZ, a na budynku znajduje się flaga tego kraju.

Co warto zobaczyć w Ciudad del Este?

Ciudad del Este jest miastem położonym we wschodniej części Paragwaju, nad prawym brzegiem rzeki Parany. Znajduje się przy granicy z Brazylią i Argentyną, dlatego często nazywane jest Triple Frontera, co oznacza zbieg trzech granic. To drugie pod względem liczby ludności miasto kraju, dzięki położeniu, w swojej kulturze zawiera wpływy wszystkich wspomnianych trzech krajów.

Miasto powstało stosunkowo niedawno, bo dopiero w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Ze względu na bliskość granicy i funkcjonującą tu strefę wolnocłową, nazywane jest największym sklepem Ameryki Południowej. Każdego dnia przyciąga bardzo wielu klientów, przez co atmosfera jest mocno chaotyczna, a niezliczone stragany i sklepy ze wszystkim, co możesz sobie wyobrazić, mogą nieco przytłoczyć. Jeśli jednak odpowiednio do nich podejdziesz, czekają Cię zakupy w niezwykłym stylu. Pamiętaj, aby się targować, sprzedawcy, widząc turystów, nierzadko podwyższają ceny, które na samych produktach nigdy nie są one wypisane.

Będąc tu, koniecznie wybierz się na wycieczkę autobusem. Pojazdy z pewnością pamiętają dawne czasy, ale dzięki kolorom i nierzadko drewnianym podłogom, zdecydowanie zachęcają do skorzystania z nich. Jadąc i stopniowo przybliżając się do centrum, będziesz mógł obserwować nieco spokojniejsze, choć wyjątkowo kolorowe sklepy, a także uliczne stragany, na których kupisz świeże zioła, soki z owoców wyciskane na miejscu, czy nawet grillowane mięso, w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Głodny? W okolicy znajdziesz co najmniej kilka miejsc, do których warto zajrzeć. Wyjątkową popularnością cieszy się restauracja SAX Department Store przy Avenida San Blas, w galerii handlowej Aviadores del Chaco, w menu której znajdziesz różnorodne dania, w tym świetnie przyrządzone mięso i pizzę. Na smaczne sushi w dobrej cenie wybierz się do Monalisy, zlokalizowanej przy Monsenor Rodrigues 650, a na pyszne chińskie potrawy do Gugu’s przy 
Boqueron C/ Adrian Jara. Jeśli natomiast masz ochotę na kuchnię południowoamerykańską, zajrzyj do baru Capitão przy Los Lapachos y Las Tacuaras.

Popularne linie latające Ciudad del Este Guarani