Menu

Fidżi loty - Tanie loty na Fidżi

Fidżi

 • Nadi
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski, fidżyjski, hindi fidżyjskie
  Strefa czasowa: UTC+12 (lato), UTC+13 (zima)
  Waluta: Dolar Fidżi (FJD)

 • Pamiętaj o adapterze

  Na Viti Levu, tak samo jak na terenie całego kraju, obowiązują wtyczki z dwoma skośnymi bolcami. Pamiętaj zatem, aby wybierając się tutaj, zabrać ze sobą adapter i cieszyć się urządzeniami bez przeszkód.

 • Brytyjskie standardy

  Wyspy bardzo długo były kolonią brytyjską, a dopiero w 1970 roku odzyskały niepodległość. Z tego powodu przejęły brytyjskie standardy, takie jak na przykład lewostronny ruch samochodowy.

 • Darmowy transfer

  Nie daj się oszukać po wylądowaniu na okolicznym lotnisku. Taksówkarze będą chcieli zawieźć Cię do hotelu, oczywiście wymagając opłaty, tymczasem większość obiektów ma transfer wliczony w cenę!

Co warto zobaczyć w Nadi?

Nadi jest miastem położonym w zachodniej części Viti Levu – największej wyspy Fidżi. Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem w kraju, licząc zaledwie niecałe pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców (już po dodaniu okolicznych wiosek). Będąc tu, nie zapomnij skosztować lokalnych owoców – prawdopodobnie najsłodszych i najlepszych, jakie przyjdzie Ci jeść.

Jedną z największych zalet lokalizacji miasta, jak i oczywiście całego Fidżi, jest to, że znajdując się w strefie podrównikowej, zachęca do odwiedzenia, niezależnie od pory roku. Właściwie zawsze możesz spodziewać się temperatury oscylującej w okolicach 30 stopni. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać konkretny okres, najlepiej do Nadi wybrać się pomiędzy majem a październikiem, gdy jest odrobinę mniej gorąco, a deszcz pada znacznie rzadziej, niż w innych terminach.

Nadi jest miastem wielokulturowym, nazywanym bramą do Fidżi. Jest miejscem doskonałym do poznania zwyczajów, w tym, przede wszystkim, świetnej kuchni, a także muzyki granej na żywo, którą usłyszysz na każdym kroku. Po zwiedzeniu okolicy, śmiało możesz ruszać w dalszą podróż po tym, złożonym z ponad ośmiuset wysp i wysepek, niezwykle fascynującym kraju.

Samą wyspę Viti Levu możesz zobaczyć, wybierając się na jedną z wielu wycieczek objazdowych, organizowanych przez lokalne biura turystyczne, na przykład przez Original Green Tour, z siedzibą w Nadi. Przeznaczone są dla małych i średnich grup, dzięki czemu przewodnik może łatwiej dostosować się do Waszych zainteresowań.

Nadi, będąc celem wielu turystów, ma bogato rozwiniętą infrastrukturę hotelową i gastronomiczną. Wiele istniejących tu restauracji jest godnych polecenia. Jedną z najbardziej popularnych jest Tu's Place, którą znajdziesz przy Queens Road, Martintar. Możesz być pewien, że wyjdziesz stąd zadowolony i najedzony świetnymi, lokalnymi specjałami. Jeśli najdzie Cię ochota na kuchnię meksykańską i kolorowe drinki, koniecznie zajrzyj do Mamacita przy Denarau Island, na terenie Wyndham Vacation Resort.

Popularne linie latające na Fidżi