Menu

Port McNeil loty - Tanie loty do Port McNeil

Port McNeil

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski, francuski
  Strefa czasowa: UTC-7 (lato), UTC-8 (zima)
  Waluta: Dolar kanadyjski (CAD)

 • Góry i woda

  W okolicy McNeill znajdziesz wiele inletów, czyli podobnych do fiordów zatoczek wcinających się w głąb lądu, otoczonych lasami i łagodnymi zboczami. 

 • Big Burls

  W Port McNeill odkryto dwa największe na świecie czeczotowe przerosty na pniach drzew. Nazywane są Big Burls i mają ok. 6 m średnicy. Zobaczyć je można w parku przy nabrzeżu.

 • Pomocni mieszkańcy

  Odwiedzający Port McNeill szybko przekonują się, że jego mieszkańcy są bardzo przyjaźni. Nic dziwnego, ich motto to: „Jeśli nie mogę ci pomóc, wskażę trzy osoby, które mogą”.

Co warto zobaczyć w Port McNeil?

Kraina niedźwiedzi

Port McNeill to niewielka miejscowość leżąca w północno-wschodniej części Wyspy Vancouver w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Zachwyca dziewiczą przyrodą oraz zapierającymi dech w piersiach widokami gór. To tu, wśród gęstych lasów i nad brzegiem morza, z dala od tłumów turystów zobaczysz niedźwiedzie, pumy, jelenie, dzikie ptaki, foki i ławice dzikich łososi.

Port McNeill jest cichym, liczącym zaledwie ok. 2600 osób, miasteczkiem, w którym życie toczy się wokół przetwórstwa drzewnego oraz rybnego. Pierwotnie znajdowało się tutaj obozowisko drwali, które w 1936 roku zostało przekształcone w miasteczko. Obecnie miejscowość stanowi ważny punkt komunikacyjny na wyspie, oferując dostęp promami do wiosek tubylczych ludów Kanady zrzeszonych we wspólnocie First Nations. W Alert Bay mieszkają potomkowie ludu Kwakwaka'wakw, a w Sointula członkowie ‘Namgis. Port McNeill nazywany jest również bramą do Broughton Archipelago Marine Provincial Park, czyli największego w Kolumbii Brytyjskiej parku narodowego leżącego na niezagospodarowanych wyspach u ujścia Knight Inlet.

Latem okolica zachęca do wędrówek, wędkowania i uprawiania sportów wodnych, takich jak nurkowanie, kajakarstwo czy pływanie. Lokalne firmy oferują wyprawy w celu obserwowania natury, np. wielorybów czy dzikich ptaków. Chcąc poznać kulturę regionu, warto wybrać się do Port Hardy, gdzie znajduje się indiański rezerwat, a także do galerii Just Art., gdzie znajdziesz przykłady sztuki miejscowych rzemieślników takie jak maski i totemy. Miłośnicy historii z pewnością nie będą nudzić się w Muzeum Dziedzictwa Portu McNeill, gdzie znajduje się wystawa opowiadająca o powstaniu miasta oraz przybyszach z Europy, którzy się tu osiedlili pod koniec XIX wieku.

Co zjeść w Port McNeill? Będąc na zachodnim wybrzeżu Kanady nie możesz nie skosztować typowych dla tych stron dań rybnych. W menu bez problemu znajdziesz pozycje z dzikiego łososia, czarnego dorsza, halibuta czy plamiaka, a także świeże owoce morza, np. krewetki czy małże. Gdzie zjeść? W samej miejscowości znajduje się niewiele lokali, wśród nich polecamy posiadające dobre opinie restauracje Northern Lights oraz McNeill’s Restarant.

Przydatne informacje o lotniskach w Port McNeil

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Port McNeil

Znajdź nocleg w Port McNeil