Menu

Tefe loty - Tanie loty do Tefe

Pokaż filtry

Tefe

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Egzotyczne owoce

  W Amazonii występują owoce niespotykane nigdzie indziej na świecie. Obowiązkowo spróbuj açaí, cupuaçu i bacuri.

 • Delfiny słodkowodne

  W Amazonce żyją dwa gatunki delfinów słodkowodnych - szary (tucuxi) i różowy (inia). Można je podziwiać podczas wycieczki łodzią po rzece tuż przed zachodem słońca.

 • Domy na palach

  Wzdłuż rzek tubylcy budują domy na wysokich palach, ponieważ w porze deszczowej poziom Amazonki i jej dopływów może podnieść się nawet o kilka metrów!

Co warto zobaczyć w Tefe?

Tefé to niewielkie miasto położone w Amazonii, w północno-zachodniej części Brazylii. Otaczają je wody jeziora Tefé oraz rzeki Solimões – dopływu potężnej Amazonki. Na pierwszy rzut oka Tefé to niepozorna portowa miejscowość, lecz dla turystów stanowi ono bramę do niesamowitego świata egzotycznej dziewiczej przyrody. 

W XVII wieku portugalscy karmelici założyli tu osadę, którą pierwotnie nazwali Nogueira. Podniesiona w XVIII wieku do rangi miasta wioska zmieniła nazwę na Ega, w końcu w XIX wieku  przemianowano ją na Tefé. Już w 1620 roku misjonarze chwalili się pierwszymi nawróconymi tubylcami. Dziś Tefé jest siedzibą rzymskokatolickiej prałatury terytorialnej.
W mieście znajdują się hotele (pousady), z których dobrą opinią wśród turystów cieszą się Pousada Multicultura czy Hotel Stylos Hall. Z pewnością każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. W cenę noclegu zazwyczaj wliczone jest śniadanie.

Tefé to przede wszystkim doskonała baza wypadowa do rezerwatu Mamirauá. Tam, np. w Pousada Uacari, można zamieszkać w dryfujących na rzece bungalowach. Prawdziwą przygodę zapewnią jednak lokalne wycieczki do dżungli, gdzie obserwować można stada bajecznie kolorowych paug, tukany, hałaśliwe małpy, przemykające między drzewami kapibary i tapiry. Szczęśliwcy być może zobaczą ukrywającego się w zaroślach jaguara lub ogromną anakondę. Jeśli szukasz przygód, zdecyduj się na nocleg w hamakach tylko pod wiatą pokrytą liśćmi palm – to gwarancja niezapomnianych przeżyć. Rewelacyjnym doświadczeniem jest też łowienie piranii czy nocna wyprawa łodzią w poszukiwaniu kajmanów. Tubylcy są otwarci i przyjaźnie nastawieni do turystów, ale bez anglojęzycznego przewodnika ciężko się porozumieć.

Rejon Amazonii to również doskonała regionalna kuchnia. Koniecznie należy spróbować grillowanych ryb słodkowodnych (np. pirarucu, czyli gatunek typowy wyłącznie dla Amazonki) i dan na bazie kurczaka oraz ryżu. Na deser idealne będą beijinho de coco (kulki kokosowe) i tropikalne owoce. Amatorów mocniejszych trunków zadowolą lokalne piwo i przepyszne drinki takie jak batida i caipirinha. Polecamy restauracje Stylo Drinks, Varandas Pizzaria e Restaurante czy Trapiche.

Przydatne informacje o lotniskach w Tefe

Popularne linie latające do Tefe

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tefe

Znajdź nocleg w Tefe