Menu

Sao Paulo loty - Tanie loty do Sao Paulo

Sao Paulo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Muzea

  Jedno z kulturalnych centrów kraju jest siedzibą wielu świetnych muzeów: MASP, Museu do Ipiranga, Muzeum Sztuki Sakralnej, interaktywne Muzeum Języka Portugalskiego, czy Pinakoteki. Warto zajrzeć również do miejskiego zoo.

 • Sport

  Aż trzy spośród największych klubów piłkarskich ma siedzibę w Sao Paulo - São Paulo, Palmeiras i Corinthians. Znajdziemy tu stadiony: Estádio do Morumbi, Arena Corinthians and Allianz Parque. Autodromo de Interlagos jest z kolei areną słynnego wyścigu Grand Prix Brazylli Formuły 1, a niegdyś gościł São Paulo Indy 300.

 • Moda

  Rua Oscar Freire to ósma najdroższa ulica świata. Na 900 metrach mieści się 200 sklepów najlepszych designerskich marek. Miasto znane jest również z jednego z największych na świecie tygodni mody - São Paulo Fashion Week.

Co warto zobaczyć w Sao Paulo?

Największe miasto Brazyli jest również największą metropolią świata na południe od równika! Nosi miano finansowej stolicy i najbardziej międzynarodowego miasta kraju. O jego ambicjach i znaczeniu mówi motto "Non ducor, duco".

To prawdziwie kosmopolityczne miasto jest rajem dla osób, które wybierają się na zakupy: luksusowa ulica Rua Oscar Freire pełna jest designerskich sklepów – na 900 metrach znajduje się tu ponad 200 sklepów, Rua 25 de Março to z kolei największa ulica handlowa w Ameryce Łacińskiej – znajdziesz tu aż 3000 sklepów. Ponadto w samym Sao Paulo znajduje się przeszło 50 centrów handlowych. Opcji zakupowych z pewnością tu nie zabraknie!

Sao Paulo pełne jest również świetnych restauracji z kuchnią z całego świata. Tańszych i droższych, modnych i bardziej tradycyjnych. Przykłady? Odwiedź restaurację Salvatore Loi (nazwaną jego imieniem), w której spróbujemy nowoczesnej kuchni włoskiej, prowadzoną przez peruwiańskiego szefa kuchni Lima Restobar, która słynie z serwowania kuchni z serca Andów lub Tan Tan Noodle Bar, gdzie spróbujesz świetnych dań orientalnych. Lista wyśmienitych lokali gastronomicznych nie ma końca!

Miasto tej rangi musi posiadać i posiada wiele ważnych miejsc – muzeów, parków i pomników. Wystarczy wymienić MASP (Muzeum Sztuki), park Ibirapuera, Ogród Botaniczny, czy reprezentacyjną aleję Avenida Paulista. Sao Paulo znane jest też z wydarzeń o zasięgu międzynarodowym – Grand Prix Brazylii Formuły 1, Międzynarodowego Biennale Sztuki, São Paulo Fashion Week czy LGBT Pride Parade.

Przydatne informacje o lotniskach w Sao Paulo

Popularne linie latające do Sao Paulo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Sao Paulo

Znajdź nocleg w Sao Paulo