Menu

Ribeirao Preto loty - Tanie loty do Ribeirao Preto

Pokaż filtry

Ribeirao Preto

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Pora na imprezę

  Feira do Canto jest miejscem, w którym na świeżym powietrzu i w miłej atmosferze można skosztować lokalnej kuchni, potańczyć, posłuchać muzyki i obcować ze sztuką.

 • Miasto samby

  W Ribeirão Preto w 1927 roku powstała jedna z najstarszych szkół samby w Brazylii, czyli Bambas. Istnieje tu również kilka ulicznych grup karnawałowych, np. Os Alegrões i O Berro.

 • Aromatyczne muzeum

  W Muzeum Kawy, które istnieje od lat 50. XX wieku, zobaczyć można imponującą kolekcję poświęconą historii kawy. W Museo Cafe można też skosztować pysznej kawy z regionu.

Co warto zobaczyć w Ribeirão Preto?

Leżące w południowo-wschodniej Brazylii miasto Ribeirão Preto znane jest głównie ze swojej bogatej historii związanej z uprawą kawy. Zobaczyć można tu jednak znacznie więcej, np. ciekawe zabytki kolonialne, zadbane parki czy zachowane w naturalnym wyglądzie lasy atlantyckie.

Miasto powstało w 1856 roku. Ze względu na doskonałe warunki do uprawy roślin, osiedlali się tu głównie rolnicy z południowo-wschodniej części regionu São Paulo. Szybko okazało się, że w okolicy z powodzeniem można zakładać plantacje kawy. Odkrycie to doprowadziło do szybkiego rozrostu i bogacenia się Ribeirão Preto, dzięki czemu miasto pod koniec XIX wieku uznawane było za największego producenta kawy na świecie. W czasie „gorączki zielonego złota” osiedlali się tu Europejczycy, doprowadzono kolej oraz zniesiono niewolnictwo. Czar prysł w 1929 roku, gdy nastąpił krach giełdowy. Przez kolejne dziesięciolecia miejscowość podupadała, aby pod koniec XX wieku stać się centrum technologicznym i najbogatszym miastem Brazylii.

W mieście warto zwrócić uwagę na zadbane tereny zielone, które są ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców. Wśród nich na uwagę zasługują m.in. parki Prefeito Luiz Roberto Jábali, Maurilio Biagi, Carlos Raya, a także rezerwat Santa Tereza. Wśród zabytków zobaczyć trzeba okazałe budynki z czasów kawowej prosperity, tj. piwiarnię Pinguim, Palacio Rio Branco i operę Theatro Pedro II. Ciekawie prezentują się również katedra przy Bandeiras Plaza oraz nowoczesny budynek Teatru Miejskiego z 1969 roku. Miłośnicy muzeów powinni wybrać się do Muzeum Kawy (Museu do Cafe), a także do Muzeum Sztuki APRM.

Co warto tu zjeść? Typowym przykładem lokalnej kuchni jest tutu a mineira, czyli puree z fasoli podawane z pieczoną polędwicą, kapustą i ryżem. Must try są także pao de queijo (chleb serowy), acaraje (smażone ciasto z krewetek), virada paulista (ryż, fasola i banan podawane z mięsem) oraz feijoada (potrawka z czarnej fasoli, mięsa, ryżu i jarmużu). Nie można zapomnieć też o brazylijskim churrasco, czyli doskonałych mięsach z grilla i o pastelu, tj. smażonych plackach z nadzieniem z mięsa lub sera. Gdzie zjeść? Polecamy Tertulia Restaurante e Costelaria, Coco Bambu czy Bar e Restaurante do Nelson.

Przydatne informacje o lotniskach w Ribeirao Preto

Popularne linie latające do Ribeirao Preto

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ribeirao Preto

Znajdź nocleg w Ribeirao Preto