Menu

Presidente Prudente loty - Tanie loty do Presidente Prudente

Pokaż filtry

Presidente Prudente

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Lubisz jeść?

  W lipcu organizowany jest Festa das Nações, idealne miejsce dla wszystkich łakomczuchów. Podczas festiwalu odbywają się pokazy gotowania i degustacje dań kuchni różnych krajów świata.

 • Gdzie jest teatr?

  Teatro Municipal Procópio Ferreira nie tak łatwo znaleźć na mapie miasta. Miejski teatr ukryty jest w... podziemiach urzędu miejskiego. Widownia mieści 286 osób.

 • Kim był Presidente?

  Nazwa miasta odnosi się do Prudente José de Moraes e Barros, prezydenta Brazylii oraz pierwszego gubernatora stanu São Paulo w latach 1889-1890.

Co warto zobaczyć w Presidente Prudente?

Do czasu przybycia górników w drugiej połowie XIX wieku teren był zamieszkiwanym przez kilka indiańskich plemion, przede wszystkim Caio, Xavantes i Caingangues. Oficjalnie miasto założone zostało w 1917 roku.

Po kryzysie gospodarczym i spadku wartości kawy, z której utrzymywała się większość rodzin w okolicy, w latach 30. XX wieku przerzucono się na produkcję bawełny. Możliwość uprawy ściągnęła do miasta zagraniczne firmy, które dały pracę mieszkańcom. Z czasem zaczęto tu uprawiać również orzechy.

Od trzech dekad, choć z przerwami, w sierpniu odbywa się w Presidente Prudente Narodowy Festiwal Teatralny. To okazja, by w jednym miejscu zobaczyć występy najlepszych grup teatralnych w kraju. Klasycznym spektaklom towarzyszą pokazy dla dzieci, spektakle uliczne oraz te bliższe sztuce alternatywnej.

Jeśli, podobnie jak mieszkańcy miasta, jesteś fanem kuchni i kultury japońskiej, koniecznie zajrzyj do Presidente Prudente w czerwcu. Co roku odbywa się tu Sushi Fest - największa impreza tego typu w całym regionie. Uczestniczy w niej kilkadziesiąt osób. Co można tu robić? Skosztujesz najlepszych tradycyjnych dań, poznasz bliżej kulturę, sztukę i tradycje Kraju Kwitnącej Wiśni.  

Gdzie odpoczywają mieszkańcy Presidente Prudente? Najchętniej na zieloną trawkę zaglądają do Parque do Povo, rozległego parku w dolinie pomiędzy Avenida Manoel Goulart oraz Avenida Brasil. Da się robić tu dosłownie wszystko, na co można mieć ochotę na świeżym powietrzu – są ścieżki do biegania, boisko do piłki nożnej, place zabaw i bary z przekąskami. Znajdziesz tu także basen, a nawet… lodowisko!

Gdy zgłodniejesz, koniecznie zajrzyj do Fulo de Mandacaru Bistro przy Avenida Washington Luiz 1030. Serwują tu doskonałą brazylijska kuchnię z lekką nutką nowoczesności. Świetne, smażone ryby i mięsa podawane są głównie z ryżem. Obowiązkowo skosztuj któregoś z pysznych deserów.

Przydatne informacje o lotniskach w Presidente Prudente

Popularne linie latające do Presidente Prudente

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Presidente Prudente

Znajdź nocleg w Presidente Prudente