Menu

Porto Alegre loty - Tanie loty do Porto Alegre

Pokaż filtry

Porto Alegre

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Kultura

  Porto Alegre to wielokulturowe miasto – znajdziemy tu potomków Portugalczyków, Włochów, Hiszpanów, mieszkańców Afryki, Polaków czy Libańczyków. Obok kościołów katolickich stoją protestanckie zbory, synagogi i meczety!

 • Tradycje

  Miasto pielęgnuje swoje korzenie wyrastające z tradycji gaucho i brazylijskiej. Popularne są tu klasyczne niedzielne grille w rodzinnym gronie, czy chodzenie na mecze miejscowych drużyn - Interu i Grêmio. Ci, którzy nie przepadają za futbolem, niedzielne popołudnia spędzają, popijając chimarrão w Redenção czy Parcão.

 • Mieszkańcy

  Ludzie w tych stronach są nieco chłodniejsi i zdystansowani w kontaktach niż Brazylijczycy z innych stanów, na co ma z pewnością wpływ tutejszy klimat. Nie dajcie się jednak zmylić pozorom, mieszkańcy Porto Alegre są bardzo życzliwi i otwarci.

Co warto zobaczyć w Porto Alegre?

Porto Alegre to stolica stanu Rio Grande do Sul i największe miasto w południowej Brazylii. Założone przez portugaliskich kolonistów z Azorów, później przeżyło gorączkę imigracyjną, podczas której przybyli tu ludzie z Niemiec, Włoch czy Libanu. Bogactwo kulturowe miasta dostrzeżemy, wybierając się na obiad. Znajdziemy tu restauracje z kuchnią z różnych stron świata! Podpowiadamy: warto odwiedzić Al Nur – jedną z najlepszych restauracji arabskich w mieście, Ratskeller Baumbach – idealny lokal dla fanów niemieckiej kuchni, czy też raj dla miłośników włoskiego jedzenia – Peppo.

Niedziela w Porto Alegre należy zacząć od grilla. Rodziny gromadzą się i spędzają ze sobą czas przy ruszcie, czy też w restauracjach serwujących steki, a tych nie brak w stolicy Rio Grande do Sul. Do wyboru mamy i bardziej ekskluzywne lokale, jak Freio de Ouro, Barranco, Schneider, Na Brasa, i tańsze (choć oferujące równie smaczne dania!): Churrascaria Giovanaz, Porto Belo, Princesa Isabel i inne.

Porto Alegro to jedno z najbardziej zielonych miast kraju, więc znajdziemy tu wiele wspaniałych widoków: Jezioro Guaíba (chyba najczęściej fotografowane miejsce w Porto Alegre) czy też ulica  Gonçalo de Carvalho, zwana „najpiękniejszą ulicą świata”.

Wśród atrakcji wartych zobaczenia znajdziemy również halę targową Mercado Público de Porto Alegre, Usina do Gasômetro, muzeum i instytucję kultury Fundação Iberê Camargo, czy pomniki Monumento ao Expedicionário w parku Farroupilha oraz Monumento aos Açorianos.

Przydatne informacje o lotniskach w Porto Alegre

Popularne linie latające do Porto Alegre

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Porto Alegre

Znajdź nocleg w Porto Alegre