Menu

Passo Fundo loty - Tanie loty do Passo Fundo

Pokaż filtry

Passo Fundo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Piękna katedra

  Przy Avenida Neto znajduje się przepiękny kościół - Catedral Metropolitana Nossa Senhora Aparecida. Pomimo tego, że został wybudowany stosunkowo niedawno, w 1951 roku, zdecydowanie jest wart obejrzenia.

 • Podróżowanie taksówkami

  Dobrą wiadomością będzie dla Ciebie z pewnością fakt, że w Passo Fundo wysokość opłaty za przejazd taksówką nie zmienia się, niezależnie czy postanowisz przemieszczać się niś w ciągu dnia, czy w nocy.

 • Rodzinne miasto piłkarskiej legendy

  To w Passo Fundo przyszedł na świat Luiz Felipe Scolari, światowej sławy trener piłkarski. W trakcie kariery opiekował się między innymi takimi drużynami narodowymi, jak Portugalia czy Brazylia.

Co warto zobaczyć w Passo Fundo?

Passo Fundo - miasto zlokalizowane na Wyżynie Brazylijskiej, na wysokości około siedmiuset metrów n.p.m, w stanie Rio Grande do Sul, na południowym krańcu kraju. Średnia temperatura wynosi tu siedemnaście stopni, a w ciągu roku rzadko spada poniżej ośmiu. Jest niewielkim ośrodkiem, jak na południowoamerykańskie standardy, ponieważ liczy niecałe dwieście tysięcy mieszkańców.

Passo Fundo jest miastem wielu twarzy. Nazywane jest Miastem Dobrych Ludzi, Narodową Stolicą Literatury, ponieważ to tu odbywa się większość stanowych i krajowych imprez, związanych z tym tematem, Dobrym Miejscem, a także Stolicą Północy, w odniesieniu do swojego położenia na terenie Rio Grande do Sul. O ile geograficzne odniesienia są oczywistymi, o tyle mentalność mieszkających tu ludzi godna jest podkreślenia - nie każdy rejon na świecie budzi tak pozytywne skojarzenia!

Jakie słowo najlepiej opisuje mieszkańców Passo Fundo? Gaúcho. To specyficzna kultura, której członkowie są pełni dumy ze swojej przynależności. Czym charakteryzuje się poza tym? Przede wszystkim miłością do muzyki tchê, granej na gitarach, perkusji i akordeonie oraz dużej koncentracji na rolnictwie i hodowli zwierząt. Chcesz zobaczyć przedstawiciela tej kultury na ulicy? Masz dużą szansę, że w tym mieście to Ci się uda! Szczególnie wśród starszych ludzi, którzy spacerują po ulicach w charakterystycznych strojach, których nazwa to pilcha.

Istotnym elementem podróży jest dla Ciebie poznawanie lokalnych smaków, albo sprawdzenie, jak teoretycznie znane Ci dania, wykonywane są w miejscu, do którego przybyłeś? W Passo Fundo nie będziesz mógł narzekać na brak restauracji! Niezwykle popularna jest Chico Churrascaria przy Avenida Brasil Oeste 3454, specjalizująca się w kuchni południowoamerykańskiej, szczególnie zaś brazylijskiej. Świetnych, japońskich dań spodziewać możesz się natomiast na przykład w Sangsan Asian Lounge, który znajdziesz przy tej samej ulicy, dokładny adres to Avenida Brasil Oeste 1986.

Przydatne informacje o lotniskach w Passo Fundo

Popularne linie latające do Passo Fundo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Passo Fundo

Znajdź nocleg w Passo Fundo