Menu

Sinop loty - Tanie loty do Sinop

Sinop

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Muzeum miasta

  Choć wydaje się, że krótka historia miasta ma niewiele do zaoferowania, warto zajrzeć do Museu Historico de Sinop przy Avenida das Embaubas by przekonać się, że jest inaczej.

 • Trochę spokoju

  W pobliżu Avenida Julio Campos znajduje się plac Plinio Callegaro, popularne miejsce wśród osób, które chcą w spokoju i przyjemnej atmosferze wypić popołudniową kawę.

 • Park wodny

  Jeśli podróżujesz z dzieckiem, zrób sobie dzień lenistwa, po którym dziecko uśnie w 5 minut. W Curupy Acqua Park jest mnóstwo zjeżdżalni wodnych i basenów, w których można szaleć bez końca.

Co warto zobaczyć w Sinop?

Miasto leżące niemal w samym sercu Brazylii założone zostało w 1974 roku przez firmę Sinop Terras. Wybudowano je w ekspresowym tempie. Pierwszymi mieszkańcami byli ludzie pochodzący z regionu Parna, ale dość szybko za lepszym życiem zaczęli tu zjeżdżać osadnicy z całej Brazylii. 

Sinop nie jest miastem zabytków, ale ciekawym studium rozwoju przemysłu. Prężnie działa tu przemysł hodowlany oraz rolnictwo - z Sinop pochodzą doskonałe bawełna, soja, ryż czy kukurydza. Rozwój miasta nie byłby możliwy bez wybudowania sieci dróg. Początkowo droga z najbliższego miasta trwała siedem dni. Nadal nie działa tu kolej, nie ma transportu wodnego. Jedyną alternatywą do podróży samochodem czy autobusem jest lot na oddalone 13 km od miasta lotnisko. 

Jak przystało na młode miasto, najważniejsza świątynia, Catedral Sagrado Coracao de Jesus zbudowana jest w zupełnie innym stylu architektonicznym niż większość kościołów. Warto się tu przespacerować i zobaczyć na własne oczy siedzibę tutejszej diecezji.

Brak zabytków nie oznacza jednak, że w mieście można narzekać na nudę. Wręcz przeciwnie. Mieszkańcy Sinop chętnie wypoczywają nad rzeką Teles Pires, która jest dopływem wpadającej do Amazonki Tapajos. Teles Pires ma kilka pięknych plaż, najpopularniejsza z nich to Cut Beach. 

Jeśli znudzi ci się leżenie na plaży, rozejrzyj się wokoło. Na pewno dostrzeżesz punkty, w których wynajmiesz odpowiedni sprzęt i dowiesz się, w którym miejscu najlepiej wykonywać wybrany przez ciebie sport. Do wyboru masz wędkarstwo, kajakarstwo a nawet rafting dla tych, którzy lubią poczuć przypływ adrenaliny. 

Po dniu pełnym wrażeń spokoju szukaj w parku przy Rua das Orquideas, w centrum miasta. Spotkasz tu żyjące swobodnie zwierzęta - papugi, żółwie wodne, różne małpy, krokodyle… Nie zdziw się, gdy na ławce przysiądzie się do ciebie małpa czekająca na jedzenie. Zwierzęta są przyzwyczajone do obecności ludzi.

Przydatne informacje o lotniskach w Sinop

Popularne linie latające do Sinop

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Sinop

Znajdź nocleg w Sinop