Menu

Managua loty - Tanie loty do Managua

Pokaż filtry

Managua

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -6
  Waluta: Córdoba (NIO)

 • Co robić

  Warto spróbować sandboardingu na zboczach wulkanu Cerro, odwiedzić Pałac Kultury oraz Huellas de Acahualinca, gdzie znajdują się zachowane w lawie wulkanicznej datowane na 6 tysięcy lat odciski stóp, stanowiące pierwszy dowód obecności człowieka na terenie Nikaragui.

 • Gastronomia

  Managua znana jest z bardzo bogatej kuchni, której bazę stanowi kukurydza. Jest jednak bardzo zróżnicowana, a w potrawach z okolic Managui znajdziemy mięsa, ryby, owoce morza, banany oraz inne składniki.

 • Kultura

  Kultura Managuy to mieszanka kultury tubylczej (Chorotega i Nahuatl) z hiszpańską oraz afrykańską. Ta mieszanka ujawnia się w charakterze ludowych tańców, lokalnym folklorze i m.in. kuchni.

Co warto zobaczyć w Managui?

Leżąca w pobliżu Oceanu Pacyficznego Managua to zamieszkana przez około 2 miliony mieszkańców stolica Nikaragui. Jest to najważniejsze miasto kraju. Posiada ciepły, tropikalny klimat ze średnią temperatur oscylującą pomiędzy 28 a 32 stopniami Celsjusza.

W okolicach Managui znajdują się zarówno bardzo znane plaże, z luksusową i historyczną infrastrukturą, jak i te dziewicze, dzikie i nieznane. Managua posiada również trzy ważne naturalne rezerwaty: rezerwat na półwyspie Chiltepe z dwoma jeziorami kraterowymi, Chocoyero - El Brujo, w którym zobaczymy malownicze wodospady, oraz prywatny rezerwat Montibelli, pełen okazów ptaków, raj dla ornitologów-amatorów.

Przydatne informacje o lotniskach w Managua

Popularne linie latające do Managua

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Managua

Znajdź nocleg w Managua