Menu

Manta loty - Tanie loty do Manta

Pokaż filtry

Manta

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Gastronomia

  Typowymi składnikami dla tutejszej kuchni są ryby i ryż. Restauracje oferują różne gatunki i odmiany -  od prostego filetu soli, dorady lub lucjana czerwonego po bardzo popularne ceviche.

 • Klimat

  W okolicach Manta panuje suchy pustynny klimat. Rok dzieli się tu na dwa okresy: porę deszczową (od stycznia do kwietnia) i porę suchą (dotyczy pozostałych miesięcy w roku).

 • Turystyka

  Manta odwiedzana jest przez wielu zagranicznych turystów, którzy chcą się tu nauczyć języka hiszpańskiego i poznać lokalne zwyczaje. Nietrudno natknąć się tu na cudzoziemców, którzy uczestniczą w wymianach i programach językowych.

Co warto zobaczyć w Manta?

Manta to nadmorskie miasto w Ekwadorze i największy port kraju. Mieszkańcy utrzymują się głównie z rybołówstwa oraz turystyki. Najłatwiejszym sposobem dotarcia do miasta jest podróż statkiem lub samolotem. Oprócz dużego portu morskiego znajdziemy tu także dobrze zorganizowane i wyposażone lotnisko.

Położone w samym centrum miasta dwanaście plaż idealnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych, żeglowania, wędkowania i surfingu. To one corocznie przyciągają turystów zarówno zagranicznych, jak i z samego Ekwadoru. Ponadto sporą atrakcją są tu malownicze ujścia do oceanu rzek: Tarqui, Murciélago, Barbasquillo, Santa Marianita i San Lorenzo.

Przydatne informacje o lotniskach w Manta

Popularne linie latające do Manta

Tablica lotów: Manta

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Manta

Znajdź nocleg w Manta