Menu

Catamayo loty - Tanie loty do Catamayo

Catamayo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Co warto odwiedzić

  Parki rekreacyjne Eliseo Arias Carrión i Victor Manuel Palacio (Boquerón) to raje dla rodzin, posiadają liczne boiska sportowe, baseny i wiele innych atrakcji zatopionych w egzotycznej przyrodzie.

 • Kultura

  Okolica pełna jest atrakcji kulturalnych i przyrodniczych. W okolicach miasta Guayaquil znajdziemy ślady prekolumbijskich i prehistorycznych cywilizacji, a wśród nich wyryte w skałach petroglify.

 • Zabawa

  Nocą Catamayo żyje dzięki licznym barom i dyskotekom. Warto wybrać się tu okresie karnawału, który przypada na luty i marzec.

Co warto zobaczyć w Catamayo?

Catamayo położone w południowo-zachodniej części kraju, w prowincji Loja, jest centrum południowego Ekwadoru. To rolnicze tereny, gdzie większość ludności zajmuje się uprawą ziemi i hodowlą zwierząt. Okolica znana jest z produkcji trzciny cukrowej, hodowli ananasów i wytwarzanej ceramiki. Topografia i klimat sprzyjają uprawianiu sportów motorowych - głównie motocrossu i rajdów, więc to idealne miejsce dla osób kochających adrenalinę.

Dolina Catamayo  znana jest ze swej żyzności, więc okoliczne targi pełne są lokalnych produktów. Lokalne rolnictwo mocno zmieniło obraz niegdyś dzikiej i nietykanej ręką człowieka okolicy, która obecnie jest przekształcona w pola uprawne.

Przydatne informacje o lotniskach w Catamayo

Popularne linie latające do Catamayo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Catamayo

Znajdź nocleg w Catamayo