Menu

Skiathos loty - Tanie loty do Skiathos

Pokaż filtry

Skiathos

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Skąd nazwa?

  Jedna z wersji tłumaczy, że nazwa Skiathos pochodzi od góry Athos, w której cieniu leży miasto. W języku greckim “skia” oznacza cień. Jes to więc “miasto w cieniu góry Athos”.

 • Hotel księżnej

  W hotelu Skiathos Palace Hotel chętnie wypoczywała księżna Diana. Nic dziwnego - pobliska plaża Kukunaries jest malowniczo porośnięta drzewami piniowymi, a piasek, bogaty w mikę, wspaniale odbija promienie słoneczne. 

 • Klasztor

  5 km od Skiathos mieści się klasztor Evangelistria. Dawniej było to ważne miejsce dla walki o niepodległość Grecji. To właśnie tu w 1807 roku wywieszono pierwsza grecką flagę z białym krzyżem.

Co warto zobaczyć w Skiathos?

Grecka wyspa na Morzu Egejskim, która żyje prawie wyłącznie z turystyki. I nie ma się czemu dziwić - plaże malowniczo porastają drzewa piniowe, a woda ma lazurowy kolor. Do tego nieustające lato i łagodny klimat sprawiają, że z wyspy nikt nie chce wyjeżdżać. Miasto jest dość młode, powstało w latach 30. XIX wieku na ruinach starożytnych zabudowań. Wąskie, kręte uliczki sprawiają, ze spacerując przenosimy się w zupełnie inny świat. Co krok czekają kawiarniane i restauracyjne stoliki, zapraszające, by przysiąść choć na chwilę i zachwycać się widokiem.

Plaże to zdecydowanie ogromny atut wyspy. Jest ich tu aż 60, a każda inna. Najpopularniejsze w sezonie są bardzo zatłoczone, dlatego odradzamy wizytę tam. Warto za to wybrać się na mniej znane, ale równie urokliwe plaże, jak Maratha. Jeśli chcesz opalać się nago, Skiathos również oferuje ciekawe miejsca. Wybierz się na Banana lub Mikro Banana. Do większości plaż można dojechać miejskim autobusem. Wyjątkiem są te, do których dostać się można tylko od strony morza, łódką, np. Lalaria.

Muzeum Aleksandrosa Papadiamantisa to obowiązkowy punkt na trasie każdej wycieczki po Skiathos. Jego dawny dom zamieniono w muzeum, w którym można podejrzeć, jak wyglądał w czasach, gdy pisarz tworzył swoje dzieła. W sąsiedztwie muzeum znajduje się deptak pełen sklepów, kawiarni i restauracji.

Gdy zmęczysz się nieustannie tętniącym rytmem miasta, zajrzyj do Bourtzi, dawnego fortu, gdzie mieszkańcy chętnie kryją się w cieniu drzew. Z kolei na północy, gdzie jest mniej plaż, a więc również turystów, znajduje się bizantyjska twierdza, dawna stolica wyspy, Kastro. WYbudowano ją w XIV wieku, otaczając 400 domami i aż 20 kościołami. Choć miała stawić czoła atakom piratów, dzisiaj pozostały z niej tylko ruiny. Można tu dojechać samochodem lub pieszo, którymś z licznych szlaków turystycznych.

Przydatne informacje o lotniskach w Skiathos

Popularne linie latające do Skiathos

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Skiathos

Znajdź nocleg w Skiathos