Menu

Joinville loty - Tanie loty do Joinville

Joinville

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Przydomki miasta

  O Joinville Brazylijczycy mówią również: Manchester City, miasto kwiatów, miasto książąt, miasto rowerów oraz miasto tańca. Która nazwa najlepiej oddaje rzeczywistość? Przekonaj się sam.

 • Dlaczego Joinville?

  Córka Dom Pedro I poślubiła księcia z francuskiego miasta Joinville i otrzymała w posagu tereny dzisiejszego miasta. Wtedy też zamieniono dawną nazwę miasta Colônia Dona Francisca na Joinville. 

 • Roztańczone miasto

  W mieście odbywa się Festiwal Tańca Joinville, jedna z największych imprez tanecznych na świecie. Znajduje się tu też Escola de Teatro Bolshoi – jedyny poza Rosją oddział rosyjskiej szkoły baletowej.  

Co warto zobaczyć w Joinville?

Miasto tańca

Joinville to największe miasto stanu Santa Catarina w południowym rejonie Brazylii. Tereny zamieszkałe przez ludzi od niemal 7 tysięcy lat przyciągają bogatą historią, a objęty ochroną UNESCO teren Lasu Atlantyckiego urzeka pięknem krajobrazów i różnorodnością flory oraz fauny. 

Już około 4800 r. p.n.e. rejon dzisiejszego stanu Santa Catarina zamieszkiwali ludzie trudniący się głównie rolnictwem i połowem mięczaków. Kiedy w XVIII wieku do Ameryki Południowej przybyli Europejczycy, na terenach tych żyli Indianie z plemienia Tupi-Guarani. Szybko sprowadzili się tutaj Portugalczycy z niewolnikami z Afryki. Joinville zostało założone w 1851 roku przez niemieckich, szwajcarskich i norweskich imigrantów, głównie bankierów i kupców, którzy rozwijali handel oraz lokalny przemysł.

Co warto tutaj zobaczyć? Zwiedzanie rozpocznij od Museu Nacional da Imigração e Colonização, w którym poznasz bliżej historię regionu. Jego siedziba mieści się w eleganckim pałacu z 1970 roku, a prowadzi do niego piękna, obsadzona wysokimi palmami Rua das Palmeiras. Odwiedź też odrestaurowany dworzec kolejowy z muzeum kolei, centrum sportowym oraz placem zabaw. Miłośnikom dzikiej przyrody polecamy wycieczki do Parque da Caiera oraz Parque Ecológico Morro do Finder. Są to rezerwaty biosfery i części Lasu Atlantyckiego objęte ochroną UNESCO. Ciekawy krajobraz, dzika flora i fauna oraz urocze jeziora i jaskinie naprawdę robią wrażenie! Miasto z widokiem na zatokę Babitonga najlepiej zobaczyć z Mirante, czyli 250-metrowej wieży. Leniwe popołudnie możesz spędzić w centrum rekreacyjno-wystawienniczym Expoville.

Santa Catarina słynie z kuchni bogatej w doskonale przyrządzone owoce morza oraz ryby. Ze względu na niemieckie wpływy, zjesz tam też wyśmienitą… szarlotkę. Spróbuj arroz carreteiro, czyli mieszankę mięsa, ryżu, pomidorów, cebuli i przypraw. Barreado to z kolei bardzo popularny gulasz mięsny, który gotowany jest z przyprawami nawet przez 18 godzin, a następnie podawany z ryżem, mąką z manioku i smażonymi bananami. Gdzie zjeść? Polecamy restauracje Lanchonete Rio da Prata oraz Restaurante Hubener.

Przydatne informacje o lotniskach w Joinville

Popularne linie latające do Joinville

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Joinville

Znajdź nocleg w Joinville