Menu

Ilo loty - Tanie loty do Ilo

Pokaż filtry

Ilo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Wawakiki

  Ilo znane jest w regionie z pięknych plaż, które chętnie odwiedzane są przez mieszkańców pobliskich miasteczek. Najbardziej znana jest plaża z drobnym, jasnym piaskiem, to Wawakiki na północy.

 • Fontanna w muszli

  Czy jest coś bardziej naturalnego w portowym mieście, niż muszelka? Nic dziwnego, że fontanna na Plaza de Armas składa się z kaskady rozłożystych muszli, niczym na obrazach Botticellego.

 • El Algarrobal

  Miejskie Muzeum, w którym zobaczysz prehistoryczne obiekty znalezione na terenie Ilo. Najciekawsze są pozostałości kultury Chiribaya - ich barwne tkaniny nie mają sobie równych.

Co warto zobaczyć w Ilo?

Portowe miasto na południowym wschodzie Peru, drugie największe w regionie i jednocześnie stolica prowincji Ilo. Konkwistadorzy w XVI wieku przywieźli tu oliwki, dzięki czemu region rozwijał się jako zagłębie gajów oliwnych. Handel rozwinął się po rozbudowaniu w wieku XIX molo. W tym czasie w Ilo zaczęli osiedlać się Włosi, Chińczycy, Japończycy i Niemcy.

Ilo pochwalić się może niezwykle bogatą fauną. Dzikie zwierzęta zobaczysz z bliska w nadmorskim Rezerwacie Turystycznym Punta de Coles, który znajduje się tuż obok lotniska. Mieszkają tu lwy morskie, ptaki guano, pelikany, guany, wąsaki mewy i wiele innych gatunków. Szacuje się, że tutejsza populacja lwów morskich liczy ok. 3500 osobników.

Najciekawsze architektonicznie są domy z XIX wieku, charakteryzujące się ozdobnymi fasadami z dużymi bramami i oknami oraz przestronnymi pokojami. Wiele z nich zbudowanych jest z dwóch materiałów - parter budowany z kamienia, natomiast piętro - z drewna. Drewniane również są balustrady balkonów i niektóre zdobienia. Co ciekawe, balkony nie mają tylko funkcji estetycznej, ale służą również jako korytarze.

Przy maleconie, w pobliżu Plaza Grau, na skalistym brzegu, w 1915 roku wybudowano punkt widokowy. Znajduje się na klifie, prowadzi do niego drewniany most Wenus. Na Glorieta José Gálvez, bo tak nazywa się to miejsce, umieszczono ławki i pomosty, z których można obserwować morze, statki, rybackie łodzie oraz stada ptaków przesiadujące na pobliskich skałach i polujące w wodzie. Przy odrobinie szczęścia, na skałach dostrzeżesz również wylegujące się lwy morskie.

Gdy zgłodniejesz, wstąp do Sargoloco przy Calle Moquegua, gdzie porcje są ogromne, a jedzącym przygrywają lokalni grajkowie. Doskonałe owoce morza dostaniesz w El Corsario przy Los Olivares. Natomiast zupę rybną polecamy zjeść w restauracji Katamaran przy ulicy Costanera.

Przydatne informacje o lotniskach w Ilo

Popularne linie latające do Ilo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ilo

Znajdź nocleg w Ilo