Menu

Detroit (MI) loty - Tanie loty do Detroit (MI)

Pokaż filtry

Detroit (MI)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Zrujnowane miasto

  Na skutek niewłaściwego zarządzania miastem, zamykania kolejnych fabryk i podnoszenia podatków, Detroit od początku XXI wieku, z opuszczonymi domami i pustymi ulicami, wygląda, jak plan filmu o armagedonie. 

 • Koncert Kolorów

  W połowie lipca organizowana jest największa impreza muzyczna w mieście, podczas której przez pięć dni na jednej  scenie występują przedstawiciele różnych grup etnicznych i społeczności regionu. 

 • Muzeum Forda

  W Detroit działała fabryka Henry’ego Forda, dzisiaj jest tu muzeum, w którym zobaczysz najciekawsze pojazdy produkowane w mieście, poznasz klimat panujący wtedy w Detroit i ówczesną kulturę.  

Co warto zobaczyć w Detroit?

Założone przez Francuzów Detroit w 1701 roku prawa miejskie uzyskało sto lat później. Na XIX wiek przypada największy rozkwit miasta, głównie dzięki ogromnemu napływowi imigrantów z Europy. W latach 60. XX wieku nastąpiło sporo zmian związanych z dyskryminacją rasową. W ich wyniku biali mieszkańcy miasta przenieśli się na przedmieścia. W 2013 roku, w wyniku splotu różnych okoliczności, m.in. likwidacji przed kilka dekad miejsc pracy w kolejnych fabrykach, Detroit ogłosiło bankructwo.

Wart odwiedzenia jest niedziałający od 1988 roku budynek dworca kolejowego Michigan Central Depot. Wybudowany w 1913 roku osiemnastopiętrowy budynek był wówczas najwyższym tego typu obiektem na świecie. Stację wybudowano w sporej odległości od miasta - pasażerowie musieli korzystać z transportu publicznego, by się tam dostać, a ponieważ samochody osobowe były wtedy czymś bardzo rzadkim, nie wybudowano tu parkingu. Wszyscy liczyli, że obecność dworca spowoduje rozkwit dzielnicy, jednak Wielki Kryzys skutecznie to uniemożliwił. Dobry okres dla dworca nastał ponownie wraz z wybuchem II wojny światowej - koleją przemieszczali się żołnierze, a w ogromnym budynku zatrudnionych było 3 tys. pracowników. Z czasem budynek zaczął popadać jednak w ruinę. Po odjeździe ostatniego pociągu w 1988 roku stację zamknięto, a budynek miał być wyburzony. Stoi jednak nadal i niszczeje, ale nadal robi ogromne wrażenie.

W Detroit nie brakuje również miejsc pełnych życia i kwitnących. Jednym z nich jest Belle Isle State Park. Aby się dostać na wyspę, trzeba przejść mostem z East Grand Boulevard. Park ma powierzchnię prawie 1000 ha. Znajduje się tu zoo, oceanarium, oranżeria, muzeum Great Lakes oraz mnóstwo miejsca na wędrówki, grillowanie, piknik czy rowerowe wycieczki.

Gdzie zjeść w Detroit? Zajrzyj do Firebird Tavern przy 419 Monroe Street, w sercu dzielnicy Greektown. Jak twierdzą właściciele, serwowana jest tu prawdziwa amerykańska kuchnia. I rzeczywiście, prawie każde danie to solidna porcja mięsa, głównie pieczonego, z frytkami i odrobinę okraszone zieleniną.

Przydatne informacje o lotniskach w Detroit (MI)

Popularne linie latające do Detroit (MI)

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Detroit (MI)

Znajdź nocleg w Detroit (MI)