Menu

Dourados loty - Tanie loty do Dourados

Pokaż filtry

Dourados

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Lokalny napój

  Jednym z najbardziej popularnych napojów w Dourados, jak i w całym jego regionie, jest Tereré. Jest to rodzaj yerba mate, zalewanej zimną wodą, często z kostkami lodu - bardzo smaczne i bardzo zdrowe!

 • Czerwona ziemia

  W okolicy Dourados większość gleb ma czerwony kolor, z powodu zawartej w nich dużej ilości żelaza. Są to różne odmiany ziemi, razem tworzące wyjątkowy widok, przez mieszkańców nazywane są purpurowymi polami.

 • Miejsce urodzenia Lucasa

  W Dourados przyszedł na świat sportowiec, którego fanom piłki nożnej z pewnością nie trzeba przedstawiać – Lucas Pezzini Leiva. Jest najmłodszym zdobywcą tytułu najlepszego piłkarza ligi brazylijskiej.

Co warto zobaczyć w Dourados?

Dourados – brazylijskie miasto, leżące w stanie Mato Grosso do Sul, w zachodniej części kraju. Co ciekawe, sam stan ma wielkość całych Niemiec, miasto natomiast liczy ponad dwieście tysięcy mieszkańców. Około stu kilometrów od Dourados znajduje się granica z Paragwajem, w panującej tu atmosferze poczujesz zatem wpływy obu krajów.

Dourados to drugie pod względem wielkości miasto w stanie, a także pierwsze pod względem liczby ludności w jego centralnej części. Warto zdecydować się na spacer na przedmieścia. Są tu pięknie drogi, utworzone z ziemi, która w tym miejscu jest wyjątkowa z powodu czerwonego koloru. Fantastycznie kontrastują z zielenią pól, które przecinają. 

W samym mieście możesz wybrać się na festiwal rybny, odbywający się w kwietniu, lub na mistrzostwa w jeździe na motocyklach motocrossowych. Dla najmłodszych, choć z pewnością nie tylko dla nich, interesujące okażą się sztuki, wystawiane w ramach dziecięcego teatru w marcu. Do Dourados warto także przyjechać w okresie, w którym odbywają się święta narodowe i regionalne. Najważniejszą datą dla Mato Grosso do Sul jest 11 października, kiedy obchodzona jest rocznica jego powstania. Warto przy tej okazji napomknąć, że zabawa trwa tutaj nie tylko podczas większych imprez – szczególnie studenci bawią się tu cały czas, nie zważając na to, czy na zegarze widnieje godzina dwunasta, czy dwudziesta.

Jeśli zgłodniejesz i zechcesz zjeść poza domem, nie będziesz mógł narzekać na brak wyboru. Bardzo popularnym miejscem jest Barao Botequim przy Rua General Osorio 2415, wybierając się tam, możesz liczyć na pyszne dania kuchni brazylijskiej, a także świetne, kolorowe drinki. Na regionalne potrawy możesz udać się także do Kikao, zlokalizowanego przy Rua Doutor Nelson de Araujo 602. Fanom potraw japońskich można z kolei polecić restaurację Utida przy Rua Major Capile 2598 z podobno najlepszym sushi w mieście!

Przydatne informacje o lotniskach w Dourados

Popularne linie latające do Dourados

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Dourados

Znajdź nocleg w Dourados