Menu

Cochabamba loty - Tanie loty do Cochabamby

Cochabamba

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Boliviano (BOB)

 • Miasto uniwersyteckie

  Siedzibę ma tutaj aż 15 uczelni, w tym prestiżowy UMSS. Tysiące studentów, w tym wielu pochodzących z sąsiedniej Brazylii, sprawia, że miasto może poszczycić się otwartą i przyjazną atmosferą.

 • Parque de la Familia

  Park umiejscowiony na terenie dawnego zoo i Parque del Niño, niedawno przeszedł metamorfozę i stał się nową atrakcją turystyczną miasta. Wybudowano tu imponującą fontannę (wyrzuca wodę na 20 metrów!), źródła tańczących rytm muzyki strumieni wody i  zamontowano projektory oraz iluminację LED!

 • Boliwia

  Znanamy ją głównie z powodu wysoko położonych miast, a zapominamy, że to piękny i wyjątkowy kraj. Tymczasem Bolwiai jest synonimem przygody, pięknych widoków i nowych doznań. To wszystko także dzięki żywej do dziś kulturze indiańskiej.

Co warto zobaczyć w Cochabamba?

Miasto – mieszanka! Zobaczycie tu zarówno ślady prekolumbijskie, kolonialne, z czasów wojen o niepodległość, jak i nowoczesne budynki. To miejsce, w którym tradycje i dawne zwyczaje Indian łączą się z pędem współczesnego życia.

Położna w połowie drogi między Santa Cruz de la Sierra a La Paz Cochabamba jest świetnym miejsce do zwiedzania w trakcie wyprawy do Boliwii. Panuje tu łagodny klimat (stąd przydomek „Ciudad de la Eterna Primavera” – Miasto Wiecznej Wiosny), zimy są łagodne, a latem nie uświadczymy tu upałów. Miasto znajduje się także na wysokości, na której łatwo (jak na Boliwię) o aklimatyzację - 2 558 m n.p.m., co nie jest takie proste choćby w stołecznym La Paz!

Plaza 14 de Septembre, czyli centralny punkt miasta to świetne miejsce na rozpoczęcie zwiedzania. Znajdziemy tu warte zobaczenia obiekty – katedrę metropolitalną i miejski ratusz, a później zatopimy się w śródmiejskim klimacie. Koniecznie trzeba udać się na Wzgórze św. Piotra, na którego szczycie stoi ogromna statua Chrystusa Pokoju. Ten 40-metrowy monument jest uznawany za jedną z największych tego typu budowli na świecie i przewyższa nawet słynnego Chrystusa z Rio.

Cochabamba to także miasto uniwersyteckie. Swoją siedzibę ma tu druga pod względem poziomu nauczania uczelnia kraju - Universidad Mayor de San Simon (UMSS). Ponadto swoje siedziby mają tu także prywatne uczelnie, co sprawia, że Cochabamba jest drugim najchętniej wybieranym miejscem studiów w Boliwii (po Santa Cruz).

Przydatne informacje o lotniskach w Cochabambie

Popularne linie latające do Cochabamby

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Cochabambie

Znajdź nocleg w Cochabambie