Menu

Bamako loty - Tanie loty do Bamako

Pokaż filtry

Bamako

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC +0
  Waluta: Frank CFA (XOF)

 • Kultura Dogonów

  Wioski zamieszkiwane przez Dogonów – lokalną grupę etniczną w Mali – to popularny cel podróży wśród turystów. Plemię Dogonów słynie z niezwykłych zwyczajów i ogromnej wiedzy astronomicznej.

 • Dziewicza przyroda, wspaniałe krajobrazy

  W okolicy Bamako znajdują się piękne rezerwaty przyrody, takie jak Reserve de Fina, Keniebaoule i położony nieco dalej na zachód od miasta Park Narodowy Boucle du Baoulé.

 • Miasto muzyki i tańca

  Mieszkańcy Bamako uwielbiają poruszać się w rytmie tradycyjnej muzyki. Niemal na każdym rogu ulicy słychać afrykańskich bębniarzy. Znajdziemy tu kilka ciekawych barów z muzyką na żywo – m.in. Le Hogon i L Àkwaba.

Co warto zobaczyć w Bamako?

Kraj barwnych meczetów, niezwykłych obrzędów i przepięknych krajobrazów – Mali otwiera przed nami podwoje do dawnych afrykańskich cywilizacji, które rozwijały się tu przez tysiąclecia. Rejony Państwa Mali, położonego na zachodzie Afryki, to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Z uwagi na unikalne walory przyrodnicze i kulturowe prowadzone są tu liczne ekspedycje, których celem jest poznanie mitycznej krainy Dogonów, czy też podziwianie tradycyjnego afrykańskiego tańca.

Bamako – stolica kraju i jednocześnie największe miasto Mali, rozciąga się na terenach zalewowych rzeki Niger. W stolicy kraju znajduje się główny port rzeczny, który jest jednocześnie ośrodkiem handlowym Mali. Miasto nie zostało jeszcze dotknięte masową turystyką, co jest jego ogromnym atutem. W północnej części Bamako znajdują się pozostałości wygasłego wulkanu. Na malowniczym wzniesieniu zbudowano okazały pałac prezydencki.

Podczas pobytu warto zwiedzić Muzeum Narodowe oraz znajdujący się tuż przy nim zadbany park miejski, skrywający niezwykłe okazy flory i fauny. Rodzinom z dziećmi polecamy mieszczące się nieopodal parku ZOO, gdzie żyją dziesiątki gatunków zwierząt. Ogromną atrakcją miasta jest Wielki Meczet zbudowany w latach 60. XX wieku. Ważnym punktem orientacyjnym Bamako jest Pomnik Niepodległości, który znajduje się w centrum stolicy przy głównej alei.

Na okolicznych targowiskach i kramach znajdziemy świeże ryby, owoce i warzywa, a także kunsztowne afrykańskie maski, drewniane rzeźby, biżuterię, wyroby skórzane, tkaniny i ceramikę. Na targach żywności można spróbować lokalnych przysmaków. Miłośnicy turystyki kulinarnej na pewno nie będą zawiedzeni! Spożywanie sycących potraw, przyrządzanych na tradycyjnych paleniskach, to nie tylko uczta dla podniebienia, ale także niecodzienne doświadczenie kulinarne. Wyśmienite potrawy lokalnej kuchni serwuje restauracja San Toro oraz Bistro Restaurant Bafing. W Bamako znajdziemy również kilka punktów gastronomicznych specjalizujących się w kuchni francuskiej. Na szczególną uwagę zasługuje bistro Comme Chez Soi oraz restauracja Le Loft – doskonałe miejsce na romantyczną kolację lub spotkanie służbowe. 

Przydatne informacje o lotniskach w Bamako

Popularne linie latające do Bamako

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bamako

Znajdź nocleg w Bamako