Menu

Bar Harbor (ME) loty - Tanie loty do Bar Harbor (ME)

Pokaż filtry

Bar Harbor (ME)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Kajakiem i kanu

  W pobliżu przystani działa kilka wypożyczalni sprzętu do pływania - do wyboru są kajaki oraz kanu. Można pływać samemu, lub zarezerwować wyprawę malowniczą trasą.

 • Abbe Museum

  Przy 26. ulicy działa Abbe Museum - miejsce, w którym zebrano przedmioty codziennego użytku, pamiątki i historie indiańskiego plemienia Wabanaki, które zamieszkiwało wyspę.

 • Szukasz adrenaliny?

  Zajrzyj do Acadia Mountain Guides Climbing School przy 228 ulicy. Doświadczony instruktor pokaże ci, jak wspaniała może być wspinaczka po skałach, gdy na dole zamiast ziemi widzisz ocean.

Co ciekawego zobaczyć w Bar Harbor?

Jedno z najbardziej wysuniętych na wschód miasteczek Stanów Zjednoczonych, położone na wyspie Mount Desert. W pierwszej połowie XX wieku najzamożniejszy członkowie amerykańskiej elity mieli tu letnie domki. Wszystko skończyło się kilku pożarach w 1947 roku, które strawiły ogromną część miasteczka. Do pożarów doszło z powodu suszy. Najgorszy był pożar, który wybuchł w połowie października - gaszenie go trwało blisko miesiąc.  

Dawniej wyspę zamieszkiwali Indianie Wabanaki, trudniący się rybołówstwem, polowaniami oraz zbieraniem jagód, małży i innych skorupiaków z przybrzeżnych wód. Nazwę Mount Desert nadał wyspie w 1604 roku Samuel de Champlain, który osiadł na mieliźnie i musiał skorzystać z pomocy tubylców w odbudowie statku. Nazwę można tłumaczyć jako “wyspę pustynnych wzgórz”. Europejczycy osiedli tu dopiero w drugiej połowie XVIII wieku.  

Bar Harbor jest doskonałym miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Jest tu wiele tras i szlaków wyznaczonych specjalnie dla miłośników dłuższych i krótszych spacerów. Masz odrobinę wprawy w chodzeniu po górach? Wybierz się na Cadillac Mountain, wzniesienie o wysokości 466 m n.p.m., które jest najwyższym punktem na wybrzeżu Atlantyku. Jeśli wolisz pokonywać trasy na dwóch kółkach, również się nie zawiedziesz. W okolicy wyznaczono wiele malowniczych tras rowerowych.  

Zamiast górskich wypraw wolisz kontakt z wodą? Nie ma sprawy. Na końcu głównej ulicy zajrzyj do przystani, w której możesz zapisać się na wyprawę z nurkowaniem. Zobaczysz z bliska homary, foki, a przy odrobinie szczęścia usłyszysz śpiew wielorybów. W ofercie jest też wersja “na sucho” - wyprawa łodzią do latarni morskich, połączona z podziwianiem nadmorskiej przyrody. 

Bliskości oceanu Bar Harbor zawdzięcza doskonałą kuchnię. Tutejsi kucharze do perfekcji opanowali przyrządzanie owoców morza. W C-Ray Lobster przy 882 State Highway 3 koniecznie zamów raka z małżami i kukurydzą. Z kolei nieopodal, pod numerem 864, w niepozornym przydrożnym barze - Rose Eden Lobster - dostaniesz najlepszego pod słońcem homara.

Przydatne informacje o lotniskach w Bar Harbor (ME)

Tablica lotów: Bar Harbor (ME)

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bar Harbor (ME)

Znajdź nocleg w Bar Harbor (ME)