Menu

Altamira loty - Tanie loty do Altamiry

Pokaż filtry

Altamira

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • W promieniach słońca

  Altamira jest idealnym miastem dla osób nie przepadających za chłodnym klimatem. Średnie temperatury, zależnie od pory roku, wahają się tu pomiędzy 20 a 30 st. C.

 • Cachoeira do Curuá

  Na granicy stanu, w pobliżu autostrady, znajduje się kilka malowniczych wodospadów - dwa mniejsze idealne do zabawy dla dzieci oraz kilka większych, które najlepiej podziwiać z daleka.

 • Katedra

  Jeden z najstarszych zachowanych zabytków miasta to Cathedral of Sagrado Coração de Jesus. W odrestaurowanym budynku zachowały się oryginalne malowidła na ścianach i sufitach.

Co warto zobaczyć w Altamirze?

Nad brzegiem wpływającej do oceanu rzeki Xingu znajduje się Altamira, miasto założone w 1911 roku. Od początku głównym źródłem dochodu mieszkańców jest handel, który jest możliwy dzięki bliskości rzeki oraz rolnictwo, także zawdzięczające jej żyzne gleby.  

Masz ochotę spędzić wieczór, tak, jak mieszkańcy Altamiry? Idź do Praca da Independencia przy Rua Coronel José Porfírio, gdzie możesz robić to, na co masz ochotę. Popularnością cieszy się siłownia na świeżym powietrzu z mnóstwem sprzętów. Po wysiłku odpocznij w knajpce, popijając lokalne trunki. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, ono też nie będzie się tu nudzić. Na terenie parku jest ogromny plac zabaw z huśtawkami, drabinkami, karuzelami i innymi wymyślnymi urządzeniami. Jest też skatepark, boiska do piłki nożnej i siatkówki oraz ścieżki dla biegaczy. Na scenie w weekendy odbywają się koncerty, a w tygodniu - kursy tańca lub zajęcia fitness.

W pobliżu nadbrzeża, przy Rua Sete Setembro, znajduje się ośrodek Recanto Cardoso, w którym odpoczniesz na łonie natury - możesz łowić ryby, pływać kajakiem po jeziorze czy bawić się pod małym wodospadem. Jest miejsce do biwakowania, a jeśli wolisz - możesz wynająć pokój. Smacznie zjesz w tutejszej restauracji.

Na prawdziwą degustacje brazylijskiej kuchni idź do Dom Fernanses przy Travessa Coronel Tancredo. Jedzenie jest tu serwowane w popularny w całym kraju sposób - spośród wielu przygotowanych potraw nakładasz na talerz to, na co masz ochotę i płacisz według wagi. Dzięki temu masz możliwość skosztować wielu lokalnych dań i wybrać te, które najbardziej Ci smakują. Gdy już będziesz wiedzieć, na co ponownie masz ochotę, zajrzyj do Tinguela Bar E Restaurante przy Avenida Via Oeste. Szczególnie polecamy tu mięsa, przyrządzane z dużą dbałością oraz doskonale, komponujące się z nimi, kolorowe sałatki.

Przydatne informacje o lotniskach w Altamirze

Popularne linie latające do Altamiry

Tablica lotów: Altamira

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Altamirze

Znajdź nocleg w Altamirze