Menu

Aracatuba loty - Tanie loty do Aracatuby

Aracatuba

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Coraz więcej drzew

  To, z czego miasto jest wyjątkowe dumne, to powiększający się z każdym rokiem obszar zielony. Docelowa przestrzeń, która ma zostać zalesiona, to 30% rejonu Araçatuba. Dziś to koło 12%.

 • Dobra komunikacja

  Dzięki temu, że w najbliższej okolicy miasta znajduje się lotnisko, nie będziesz miał problemu, aby dotrzeć z niego do centrum. Podróż nie powinna zająć więcej niż piętnaście minut.

 • Cupim casqueirado

  Araçatuba jest niezwykle istotnym punktem na gastronomicznej mapie regionu. Najbardziej popularnym, lokalnym daniem, którego koniecznie musisz spróbować, jest pieczeń – cupim casqueirado.

Co warto zobaczyć w Araçatubie?

Araçatuba, często nazywana po prostu Araça, to miasto położone w północno-zachodniej części brazylijskiego stanu São Paulo. W bliskiej okolicy miasta przepływa rzeka Tietê, w tym miejscu wyjątkowo czysta, przyciąga zatem bardzo wielu ludzi, spragnionych ochłody w ciepłe dni, których w tym miejscu nie brakuje. Aby spędzić przyjemny dzień nad wodą nie będziesz musiał jechać daleko, podróż nie powinna zająć więcej niż pół godziny.

Miasto jest niewielkich rozmiarów, dlatego, jeśli chcesz poznać życie Brazylijczyków z południowej części kraju, nie mając ochoty wybierać się do ogromnych metropolii, Araçatuba będzie dla Ciebie świetnym wyborem. Do samego centrum nie warto nawet zabierać samochodu, zwiedzisz je na piechotę, dzięki czemu jeszcze lepiej poczujesz jego klimat. Jeśli poznanie okolicy lubisz rozpocząć od zgłębienia jej historii, wstąp do Museu Histórico e Pedagógico, które znajdziesz na Rue Quinze de Novembro 247, w samym sercu miasta

Podobnie jak w większości miejsc na świecie, również w Araçatubie znajdziesz restaurację ze świetnymi daniami kuchni włoskiej, to Pizzaria Donna Oliva przy Avenida Saudade 1225. Jeśli więc nie wyobrażasz sobie dnia bez znakomitej pizzy, koniecznie się tam wybierz. Zainteresowanym brazylijskimi smakami polecić można z kolei na przykład Barracao przy Rua Humaita 966 lub Bola 7 przy Avenida Paulista. Pysznych dań skosztujesz również w Padaria Bandeirantes przy Rua Bandeirantes 729.

Jeśli do Araçatuby wybierasz się na weekend i wieczory zamierzasz spędzać poza domem, nie będziesz mógł narzekać na brak barów czy klubów. Szczególnie w okolicy centrum znajdziesz je na każdym kroku. Świetnych drinków możesz spodziewać się na przykład w the Portuguese przy Avenida da Saudade 872 czy Porks przy Rua Aguapeí 1884. Na ulicach wieczorami spotkasz bardzo dużo osób, w różnym wieku, zarówno lokalnych mieszkańców, jak przyjezdnych. Z pewnością nie będziesz się tu nudził.

Przydatne informacje o lotniskach w Aracatubie

Popularne linie latające do Aracatuby

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Aracatubie

Znajdź nocleg w Aracatubie