Menu

Tanie loty Tepic Amado Nervo

Pokaż filtry

Tepic

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-6 (lato), UTC-7 (zima)
  Waluta: Peso meksykańskie (MXN)

 • Dla entuzjastów sztuki

  W centrum Tepicu, przy Zacatecas Norte 284, znajduje się muzeum poświęcone twórczości znakomitego pisarza i poety - Amado Nervo, urodzonego właśnie w tym mieście, w drugiej połowie XIX wieku.

 • Dla aktywnych

  Jeśli do Tepicu wybierasz się z rodziną lub przyjaciółmi i zastanawiacie się, czym zająć się w wolnej chwili, polecamy La Loma. Jest to park przy Calle Mojave, w którym na przykład organizowane są gry w paintball.

 • Urokliwe miasto

  Około 50 kilometrów od miasta znajduje się piękne, portowe miasto - San Blas. Niegdyś było świadkiem wielu bitew, w tym walki o niepodległość Meksyku, dziś zobaczysz tu spokojne plaże i egzotyczne ptaki.

Co warto zobaczyć w Tepic?

Tepic jest największym miastem w zachodniej części Meksyku, w stanie Nayarit. Jest wiodącym ośrodkiem miejskim w tym, słynącym z rolnictwa, regionie. Uprawia się tu głównie trzcinę cukrową, tytoń i owoce cytrusowe. Historia Tepicu sięga natomiast XVI wieku, gdy zostało ono założone.

Przyroda, która otacza miasto, jest wyjątkowa! Są tu liczne jeziora, imponujące wodospady i cudowne, naturalne krajobrazy. Na północ od miasta znajduje się najwyższy wodospad w stanie Nayarit, którego woda oblewa kamienną ścianę, robiąc niesamowite wrażenie. Nad horyzontem góruje wulkan Sangangüey, mający swoje jezioro kraterowe. Z Tepicu dzieli Cię także niecała godzina drogi do piaszczystych plaż Oceanu Spokojnego. Co natomiast warto wiedzieć o samym mieście?

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Tepic jest Katedra Niepokalanego Poczęcia (Catedral de la Purísima Concepción), z dwiema symetrycznymi dzwonnicami. Innym interesującym elementem architektury jest siedziba rządu stanowego, zlokalizowana przy Avenida México Norte, na której zobaczysz piękne murale, których autorem jest Jose Luis Soto. Obrazy zostały wykonane pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a przedstawiają historię Meksyku. 

Miejską atmosferę doskonale oddaje między innymi plac Plaza de Armas, zbudowany na ruinach miasta pochodzących z początku jego historii. To jedno z ulubionych miejsc zarówno miejscowych, jak i turystów, odwiedzających Tepic. Są tu kolorowe fontanny, wieczorem robi się gwarno, a w środy grana jest muzyka na żywo, śmiało dołącz do tańczących!

Gdzie wybrać się, aby coś zjeść? Niezwykle popularnym i uznanym miejscem, nie tylko w Tepic, ale także w całym Meksyku, jest Emiliano Comida Y Vino przy Calle Emiliano Zapata Oriente Ote 91. Szczególnie warto wybrać się tu na śniadanie, napijesz się świeżego soku i zjesz lokalne owoce. Inna polecana restauracja to El Marlin de Tepic, zlokalizowana przy Calzada del Panteon 45. W niej zjesz z kolei świetne owoce morza, w tym specjalność - pescado zarandeado, czyli grillowana ryba.

Popularne linie latające Tepic Amado Nervo

Tablica lotów: Tepic

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tepic

Znajdź nocleg w Tepic