Menu

Tanie loty Nevsehir Airport

Pokaż filtry

Nevsehir

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Wyjątkowe lody

  Jeśli jesteś smakoszem lodów i lubisz testować ich różne wariacje, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że w Kapadocji sprzedawane są lody z koziego mleka. Słodkie, o gęstej konsystencji, pyszne!

 • Prawdziwy relaks

  Jeśli podczas pobytu w Nevşehir zechcesz całkowicie się zrelaksować, koniecznie wybierz się do którejś z saun tureckich, ulokowanych w wielu miejscach. Wspaniałe doświadczenie, które wiele osób omija!

 • Zmiany ukształtowania

  W Kapadocji, na terenie której znajduje się Nevşehir, wciąż zmienia się ukształtowanie terenu! Pod wpływem wiatru i deszczu, tuf, który stanowi tu większość podłoża, przyjmuje coraz nowsze formy.

Co warto zobaczyć w Nevşehir?

Nevşehir to miasto położone w środkowej Turcji, w prowincji o tej samej nazwie. Kraina, w której się znajduje, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w kraju. Kapadocja, bo o niej mowa, to cud natury, zajmujący około sześciuset kilometrów kwadratowych. Jej tereny charakteryzują się wyjątkowym ukształtowaniem, często nazywanym księżycowym.

O pięknie samego Nevşehir stanowi przede wszystkim jego bogata historia, której ślady wciąż są tu widoczne. W najbliższej okolicy znajdują się tu tak zwane podziemne miasta, takie jak Derinkuyu czy Kaymaklı, w których pierwsi chrześcijanie ukrywali się przed prześladowaniami. Pierwsze z nich, którego dawna nazwa to Melengübü, jest największym tego typu miejscem w Kapadocji. Co ciekawe, archeolodzy uważają, że wielu podziemnych miast jeszcze nie udało się zlokalizować.

Okolica Nevşehir słynie z wypiekanych tu naczyń z czerwonej gliny, służących do przygotowywania jedzenia. Najsłynniejszą potrawą, która powstaje w ten sposób, jest Güveç, rodzaj zapiekanki, której bazą najczęściej jest mięso, choć zdarza się, że są to owoce morza. Danie podawane jest w tym samym naczyniu, które bardzo długo utrzymuje temperaturę, uważaj więc, aby się nie oparzyć! Region oczywiście wypracował także swoją wersję tradycyjnego, tureckiego kebabu – kiremit kebabı. W tej wersji mięso podawane jest na glinianej tacy, z dodatkiem czosnku i chilli.

Z pewnością jesteś ciekawy, do jakich restauracji warto w Nevşehir zajrzeć. Jednym z najbardziej popularnych miejsc, specjalizującym się w kuchni tureckiej, jest Avanos Kadın Girişimciler Kooperatifi przy Yukarı Mahallesi, Vatan Caddesi. Na kebab, choć nie tylko, wybierz się do Buyuk Adana Kebab, który zlokalizowany jest poza centrum, znajdziesz go w Güzelyurt Mahallesi przy Urgup Caddesi 73. Na potrawy tureckie, również w wegetariańskiej odsłonie, wybrać możesz się także do restauracji Han, zlokalizowanej przy Kapadokya Caddesi 1.

Popularne linie latające Nevsehir Airport

Tablica lotów: Nevsehir

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Nevsehir

Znajdź nocleg w Nevsehir