Menu

Tanie loty Gulfport-Biloxi Intl Airport

Pokaż filtry

Gulfport (MS)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-5 (lato), UTC-6 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Promem na wycieczkę

  Sposób na przyjemne spędzenie dnia? Pojedź do portu Gulfport Small Craft, skąd wypływają promy, kierujące się na wyspy Ship. W tych pięknych okolicznościach przyrody, aż chce się zrobić piknik!

 • Kontakt z przyrodą

  Około godziny drogi samochodem od miasta znajduje się Park Narodowy De Soto. Jest jednym z najważniejszych tego typu miejsc na wybrzeżu, ze względu na zróżnicowanie gatunkowe. Warto przyjechać.

 • Zimowy festiwal świateł

  W listopadzie i grudniu, już od kilku lat, w Gulfport odbywa się zimowy festiwal świateł. Pokazom towarzyszy świąteczna oprawa - elfy, domek Świętego Mikołaja, a także czekolada i karuzele.

Co warto zobaczyć w Gulfport?


Gulfport jest drugim pod względem wielkości miastem w stanie Mississippi, ustępuje tylko jego stolicy, Jackson. Wraz z miastem Biloxi, jest siedzibą władz hrabstwa Harrison. Leży nad Zatoką Meksykańską i od niej pochodzi jego nazwa, ponieważ w języku angielskim ta zatoka to Gulf of Mexico.

Gulfport, niegdyś znany wyłącznie z portu, z którego wypływały statki transportujące drewno, dziś jest bardzo popularnym celem dla turystów. Znajduje się bowiem nad wodą, a poza tym odbywa się tu wiele zabaw, niezwykle popularnych w amerykańskim społeczeństwie. Wśród nich wymienić można takie wydarzenia jak World's Largest Fishing Rodeo (przyciągający najwięcej gości z wszystkich imprez organizowanych w mieście), Smokin' the Sound (wyścigi łodzi motorowych) czy Cruisin' the Coast (tydzień, podczas którego wystawiane są stare samochody).

Jeśli podczas podróży pragniesz odpocząć i wyciszyć się, Gulfport oferuje piaszczyste plaże, salony spa i odnowy biologicznej najwyższej klasy, a także piękne aleje. Wybierając się na spacer po mieście, zobaczysz wiele ciekawych, starych budynków, będziesz mógł także podziwiać wielkie dęby, dziś będące już pomnikami przyrody. Swój spokojny dzień zakończ na plaży, gdzie nie będziesz mógł napatrzeć się na niesamowity zachód słońca. Jeśli natomiast chcesz wyrwać się tutaj na imprezowy wypad ze znajomymi, wybierz się do jednego z wielu kasyn, a następnie do któregoś z klubów - ekscytujący weekend zapewniony!

Z racji jego położenia, będąc w Gulfport, z pewnością nabierzesz ochoty na owoce morza. Świetnych spróbujesz w Half Shell Oyster House przy 2500 13th St #1. Bardzo polecana jest także restauracja White Cap Seafood przy 560 E Beach Blvd. Kolejna rekomendacja w tej kategorii, wprost od podróżnych? The Blow Fly Inn przy 1201 Washington Ave. Jeśli natomiast uwielbiasz włoską kuchnię, na obiad zajrzyj do restauracji Salute przy 1712 15th St, Ste 100. Masz ochotę na pizzę wypiekaną w prawdziwym piecu? Koniecznie odwiedź Tony's Brick Oven przy 2417 14th St.

Popularne linie latające Gulfport-Biloxi Intl Airport

Tablica lotów: Gulfport (MS)

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Gulfport (MS)

Znajdź nocleg w Gulfport (MS)