Menu

Tanie loty Batman Airport

Pokaż filtry

Batman

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Złoża ropy naftowej

  W okolicy miasta, zaledwie kilka kilometrów od niego, znajduje się największe pole naftowe w kraju - Batı Raman. Jest ono także najbardziej wydajne, produkuje się tu około 7 500 baryłek ropy na dzień.

 • Gorące miasto

  W lecie miasto jest jednym z najgorętszych w całej Turcji - temperatura sięga ponad 31 stopni. Rekordowa temperatura pojawiła się tu w lipcu 1962 roku, gdy sięgnęła niemal 49 stopni!

 • Prawdziwy spór czy promocja miasta?

  W 2008 roku burmistrz miasta, Huseyin Kalkan, zapowiedział pozwanie Warner Bros o rzekome bezprawne wykorzystywanie nazwy miasta. Warto jednak wiedzieć, że postać powstała wcześniej, niż miasto.

Co warto zobaczyć w Batman?

Batman jest tureckim miastem położonym w prowincji o tej samej nazwie, w regionie Południowo-wschodniej Anatolii. Leży on u spływu rzeki Batman z Tygrysem. Jeszcze w latach pięćdziesiątych było tu małe miasteczko, którego liczba mieszkańców nie przekraczała trzech tysięcy. W okolicy znajdują się jednak ogromne pola naftowe, dlatego wraz z rozpoczęciem intensywnych prac związanych z wydobyciem na nich ropy, miasto rozrosło się w niesamowitym tempie. Dziś jest dużą metropolią, zamieszkałą przez prawie trzysta pięćdziesiąt tysięcy osób.

Region południowo-wschodniej Turcji jest piękny - tutejsza natura ma w sobie wszystko, o czym zamarzysz. Piętrzące się góry, wodospady i mnóstwo polnych kwiatów zapewniają piękne widoki. Jaskinie i ruiny, które tu znajdziesz, są jednymi z najstarszych na świecie. Na rzece przy mieście znajduje się piękny most łukowy Malabadi Köprüsü, zbudowany w połowie XII wieku. Sam Batman jest typowym miastem dla swojego regionu, jest więc idealną opcją dla Ciebie, jeśli chcesz poczuć jego atmosferę i klimat.

Zastanawiasz się jednak z pewnością, skąd wzięła się nazwa tego miasta, dziś na świecie kojarzona dość jednoznacznie. Nie ma ona, jak łatwo się domyślić, żadnego związku z postacią z Gotham City,  co nie zmienia faktu, że ze względu na oczywiste skojarzenia, ściąga do miasta wielu jego fanów. Nazwa miasta wzięła się od nazwy rzeki, która przy nim płynie. A skąd pochodzi jej imię? Istnieją co najmniej dwa źródła tego słowa. Pierwsze z nich mówi o tym, że nazwa pochodzi od dawnej tureckiej jednostki miary. Drugie - co wydaje się bardziej prawdopodobne - odwołuje się do leżących w okolicy gór Bati Raman, nazwa rzeki miała być skrótem ich nazwy. 

Jeśli masz ochotę na tradycyjną, turecką kuchnię, z pewnością się nie zawiedziesz. Spośród wielu restauracji i knajpek, wybierz na przykład Comce Lokantasi przy Diyarbakir Cad. 32 lub do Xalo Hayran Ciger Salonu przy Yeni Mahalle 1008 sk.15.

Popularne linie latające Batman Airport

Tablica lotów: Batman

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Batmanie

Znajdź nocleg w Batmanie