Menu

Tanie loty Atlanta Hartsfield Jackson

Pokaż filtry

Atlanta

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Retroatmosfera

  W 1928 roku w mieście otwarto  The Varsity, czyli pierwszą restaurację serwującą dania fast-foodowe. Do dziś jest to największy w mieście i do tego kultowy lokal. Warto się tam wybrać.

 • Na piknik

  W mieście można również odpocząć na łonie natury. Wybierz się do Piedmont Park, skąd rozpościera się piękny widok na centrum Atlanty. Jeżeli dopisze pogoda, podobnie jak mieszkańcy, pomyśl o grillowaniu i pikniku.

Co ciekawego zobaczyć w Atlancie?

Atlanta nazywa jest stolicą Nowego Południa, miejscem do robienia biznesu, kolebką Coca-Coli, ale przede wszystkim zgodnym domem dla różnorodnej etnicznie ludności napływowej. Miasto to oferuje wiele atrakcji turystycznych, doskonałą kuchnię regionalną, barwne życie nocne oraz kosmopolityczną atmosferę.

Będąca stolicą stanu Georgia Atlanta stanowi obecnie jedno z najważniejszych centrów biznesowych w Stanach Zjednoczonych. To tutaj swoje siedziby mają firmy takie jak Coca-Cola, Cartoon Network, CNN, UPS czy Delta Air Lines. Na skrzyżowaniu dróg ekspresowych I-20 oraz I-75 znajduje się dzielnica Downtown, w której wybudowano zapierające dech w piersiach drapacze chmur ze stali i szkła. Najwyższy obiekt to Bank of American Plaza, mierzący 312 m wysokości, a drugim pod względem wysokości jest SunTrust Plaza mierzący 265 m. Na pewno warto się tam wybrać, by zobaczyć monumentalną architekturę i poczuć biznesową atmosferę.

Atlanta jest siódmym najczęściej odwiedzanym przez Amerykanów miastem w Stanach, ponieważ oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, jest Atlanta History Center, w którym dla zwiedzających dostępne są nie tylko wystawy,  atrakcje interaktywne, ale również zrekonstruowane stare budynki oraz ogrody. Must see jest także dom rodzinny Martina Luthera Kinga, który w latach 60. XX wieku właśnie stąd kierował ruchem  praw obywatelskich na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów i zniesienia dyskryminacji rasowej. Znajdziesz go przy alei Auburn 449. Jeżeli jesteś fanem „Przeminęło z wiatrem”, nie możesz zapomnieć o wizycie w muzeum mieszczącym się w domu powieściopisarki Margaret Mittchel przy alei Crescent 979. Warto również odwiedzić Muzeum Wojny Secesyjnej przedstawiające historię bitwy o Atlantę.

Będąc w Georgii, musisz skosztować soczystych brzoskwiń, słodkiej cebuli Vidalia oraz orzechów pekan, które dodawane są do większości regionalnych potraw. Szczególnie warte polecenia są brzoskwinie w cieście, na placku lub z grilla, podawane z gałką lodów waniliowych, a także chleb kukurydziany czy smażony kurczak (fried chicken) z fasolą (black-eyed peas), gotowaną kukurydzą, zieleniną (collard lub mustard greens) lub z ubitymi ziemniakami (mashed potatoes). Na deser zamów pecan pie, czyli tartę z dodatkiem orzechów pekan koniecznie ze słodką herbatą. Gdzie warto zjeść? Na pewno w Mary Mac’s Tea Room, gdzie menu pełne jest lokalnych dań, a także w Bone's Restaurant oraz w McKendrick's Steak House, gdzie zjesz pyszny stek. Smacznych dań z owoców morza skosztujesz natomiast w The Oceanaire oraz w Kimball House's Oysters.

Popularne linie latające Atlanta Hartsfield Jackson

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Atlancie

Znajdź nocleg w Atlancie