Menu

Rodzaje wyżywienia na wczasach

Rodzaje wyżywienia na wczasach

Oferty wczasowe dzielą się w zależności od wchodzącej w ich skład opcji wyżywienia:

Tylko śniadanie: Bed & Breakfast

Oferty zawierające opcję Bed & Breakfast (B&B) obejmują oprócz noclegu jedynie śniadanie.

Śniadanie i obiadokolacja: half-board

Inaczej wyżywienie typu half-board (HB). Oferty tego typu obejmują oprócz noclegu także dwa posiłki: śniadanie oraz obiadokolację. W większości przypadków opcja śniadania i obiadokolacji nie obejmuje napojów.

Pełne wyżywienie: full-board

Inaczej full-board. Oferty obejmujące pełne wyżywienie w cenie zawierają śniadanie, obiad (lunch) i kolację.

All Inclusive

Oferty z opcją All Inclusive w cenie mają pełne wyżywienie – śniadania, obiady, kolacje, przekąski, a także napoje bezalkoholowe oraz regionalne alkohole, dostępne w dowolnych ilościach. Zakres usług, do których dostęp obejmuje opcja All Inclusive może się różnić w zależności od Organizatora Imprezy Turystycznej lub obiektu.

Ultra All Inclusive

Niektóre oferty All Inclusive nie obejmują na przykład eksportowych alkoholi lub wybranych usług takich jak masaże. Ultra All Inclusive oznacza, że absolutnie wszystko jest w cenie pakietu – śniadania, obiady, kolacje, przekąski, wszelkiego rodzaju napoje i alkohole. Ponadto, także dostęp do wielu udogodnień oferowanych przez hotele – masaże, sauny, spa i inne.

Zgodnie z programem

Oferty tego typu obejmują wyżywienie w formie określonej w szczegółach programu imprezy turystycznej lub w opisie hotelu znajdującym się w warunkach imprezy turystycznej.

Uwaga!
Zwracamy uwagę, że wiele resortów w ramach All Inclusive oferuje dokładnie taki sam zestaw usług i opcje wyżywienia, jak resorty oferujące Ultra All Inclusive. Warto zapoznać się ze szczegółowymi warunkami oferty w celu ustalenia, co dokładnie wchodzi w zakres wyżywienia w wybranej opcji.

 


To może Cię zainteresować:

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!