Menu

Podróżowanie z dziećmi

Podróżowanie z dziećmi

Zniżki dla dzieci

Osoby podróżujące z dziećmi mogą liczyć na zniżki dla najmłodszych. Zniżki są uzależnione od typu pociągu oraz kraju, w którym podróżujemy. 

Za darmo mogą podróżować tylko niemowlęta podróżujące na kolanach osoby dorosłej. Jedna osoba dorosła może podróżować na kolanach tylko z jednym niemowlęciem. Aby niemowlę mogło podróżować na osobnym siedzeniu, należy wykupić dla niego bilet dla dziecka (powyżej 4. roku życia). W większości krajów za niemowlęta uznawane są dzieci poniżej 4 roku życia.

Uwaga!
Na trasach międzynarodowych niemowlęta oraz dzieci muszą posiadać ważny paszport lub w niektórych przypadkach dowód osobisty (sprawdź informacje o wymaganych dokumentach dla dziecka podczas podróży zagranicznej).

Udogodnienia dla podróżujących z dziećmi

Większość europejskich pociągów jest odpowiednio wyposażonych dla rodziców podróżujących z małymi dziećmi – np. w pociągach Thalys czy Eurostar można skorzystać z przewijaków czy podgrzewaczy do butelek, które dostępne są w wybranych wagonach.

Na wielu trasach pasażerowie odbywający podróż w klasie pierwszej mogą zamówić posiłki przyrządzone specjalnie dla dzieci.

Rodzice podróżujący z dziećmi mogą także liczyć dodatkowo na udogodnienia takie jak pierwszeństwo odprawy, dodatkowe miejsce na bagaż, więcej przestrzeni w wagonach, czy pomoc przy wnoszeniu bagażu.

Niektóre pociągi, np. Thalys oferują możliwość rezerwacji osobnego przedziału dla całej rodziny, a także specjalne taryfy dla rodzin z dziećmi – tzw. Kid & Co, która gwarantuje zniżkę 50% dla rodziców, jeśli podróżują w towarzystwie dzieci.


To może Cię zainteresować

 • Gdańsk
  Wylot z Warszawy
  od 198 PLN
  Burgas
  Wylot z Warszawy
  od 199 PLN

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!