Menu

Limity bagażu w pociągu

Limity bagażu w pociągu

Limit bezpłatnego bagażu przypadający na osobę różni się w zależności od rodzaju pociągu. Zazwyczaj są to dwa duże bagaże na osobę. W zależności od typu pociągu podróżni mogą umiejscowić bagaż bądź na półkach nad siedzeniami, za siedzeniem lub w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach znajdujących się zazwyczaj na końcu przedziału.

Pamiętaj!
Podczas rezerwacji biletu kolejowego zostaniesz poinformowany o limicie bagażu przypadającym na wybraną trasę w danym pociągu.

  Liczba sztuk bagażu Waga  Rozmiar
Eurostar 2 x bagaż główny
1 x bagaż podręczny 
30 kg 85 cm: maks. długość najdłużej krawędzi*
City Night Line 1 x bagaż główny
1 x bagaż podręczny 
Bagaż można umiejscowić pod łóżkiem, kuszetką lub siedzeniem, a także w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Obsługa pociągu może odmówić przewozu bagażu o zbyt dużych gabarytach, który nie mieści się w przeznaczonych do tego miejscach.
RENFE 2 x bagaż główny 20 kg 250 cm: maks. długość wszystkich krawędzi
AVE 2 x bagaż główny 20 kg 250 cm: maks. długość wszystkich krawędzi
TGV 2 x bagaż główny
1 x bagaż podręczny 
  85 cm: maks. długość najdłużej krawędzi*
Thalys 2 x bagaż główny
1 x bagaż podręczny 
  85 cm: maks. długość najdłużej krawędzi*
ICE 2 x bagaż główny
1 x bagaż podręczny 
  85 cm: maks. długość najdłużej krawędzi*

* Przewożenie bagażu, którego jedna krawędź przekracza 85 cm, może wiązać się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty lub odmową przewiezienia bagażu. Bagaż powinien mieć taką wagę, aby pasażer mógł go swobodnie przenosić.

W pociągach TGV, Thalys oraz ICE istnieje obowiązek opisania bagażu danymi personalnymi – każdy bagaż powinien mieć osobną przywieszkę.

W pociągach ICE znajdują się zamykane schowki na bagaż. Depozyt zostaje zwrócony po odbiorze bagażu.       

Do pociągu nie można wnosić przedmiotów, które mogą zagrozić bezpieczeństwu. Są to m.in. wszelkiego rodzaju broń i amunicja, materiały palne, wybuchowe czy radioaktywne.    

 

Uwaga!
Bagaż w pociągu pozostaje pod opieką pasażera. Obsługa pociągu nie ponosi odpowiedzialności za jego zniszczenie lub kradzież. 


To może Cię zainteresować

 • Gdańsk
  Wylot z Warszawy
  od 198 PLN
  Burgas
  Wylot z Warszawy
  od 199 PLN

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!