Lekarstwa w bagażu podręcznym w samolocie

Lekarstwa w bagażu podręcznym w samolocie

Podróżni często mają wątpliwości, jakie lekarstwa mogą znaleźć się w ich bagażu podręcznym, zabieranym na pokład. Wbrew pozorom zasady są tu dość jasne.

Jakie lekarstwa można przewozić samolotem?

Przepisy dotyczące ograniczeń w przewozie płynów nie dotyczą lekarstw. Na pokład można więc zabrać wszelkie tabletki, syropy, ampułki z zastrzykami, krople, maści itp. leki, które są nam potrzebne podczas podróży. Dotyczy to również leków sprzedawanych bez recepty.

Przewóz artykułów medycznych samolotem

Na pokład można zabrać również wszelkie akcesoria medyczne niezbędne podczas podróży, w tym strzykawki, pompy insulinowe, glukometry, inhalatory. Osoby, które poruszają się o kulach lub z pomocą protez również mogą zabrać je na pokład. Co ważne, akcesoria ułatwiające poruszanie  się nie zmniejszają limitu bagażu.

W przypadku wózków inwalidzkich sprawa wygląda trochę inaczej. Zależnie od zasad linii lotniczej i samolotu, którym podróżujemy, wózek może być przewożony na pokładzie lub w luku bagażowym. W takiej sytuacji osoba poruszająca się na wózku musi przesiąść się na specjalny, lotniskowy wózek. Obsługa zabiera wózek do luku, a po wylądowaniu najszybciej, jak to możliwe, zwraca go pasażerowi.

Kontrola na lotnisku

Podczas osobistej odprawy należy przygotować do kontroli wszystkie leki i akcesoria. Choć nie zawsze jest to wymagane, warto mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza potwierdzające konieczność posiadania danych leków czy akcesoriów medycznych. W razie wątpliwości kontrolujących taki dokument pozwoli sprawnie przejść odprawę. 


To może Cię zainteresować:

Zobacz również:

TOP 10 Najbardziej romantycznych miast Europy Na czym polega odprawa online i na lotnisku? Najtańsze bilety do Australii. Kiedy rezerwować?

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl S.A.

Pomóż nam ulepszyć ten artykuł
Anuluj
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.

x

Twoja przeglądarka internetowa jest nieaktualna

Zainstaluj najnowszą wersję używanej przeglądarki, żeby w pełni korzystać z możliwości naszego serwisu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszą infolinią:

+48 32 728 30 00 lub 801 420 303

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 22:00, Sobota: 9:00 - 17:00, Niedziela: 12:00 - 20:00

Cena połączenia wg stawek operatora