Ból uszu podczas lądowania samolotu

Ból uszu podczas lądowania samolotu

Ból uszu pojawia się na skutek zmian ciśnienia powietrza i jest najbardziej dokuczliwy podczas lądowania samolotu. Zdrowi pasażerowie zazwyczaj nie odczuwają większych dolegliwości z tym związanych, jednak osoby z zaburzeniami układu oddechowego mogą poczuć się o wiele gorzej.

W przypadku, gdy pasażer właśnie przechodzi zapalenie uszu, nosa lub zatok, wskazane jest, aby przed podróżą zasięgnął opinii lekarza i upewnił się, czy lot nie pogorszy stanu jego zdrowia.

Jak złagodzić ból uszu w samolocie?

Aby złagodzić ból uszu, wystarczy co jakiś czas ziewać i przełykać ślinę. Możesz wykorzystać prostą i skuteczną metodę: zatkaj nos i spróbuj wydmuchać przez niego powietrze. Pomocne w wyrównaniu ciśnienia może okazać się również żucie gumy lub ssanie cukierków. W ostateczności możemy sięgnąć po krople do nosa. Profilaktycznie, około 30 minut przed lądowaniem można zaaplikować do nosa spray, który udrożni drogi oddechowe.

Ból uszu u dziecka w samolocie

Przy zmianie ciśnienia w czasie startu i lądowania dzieci mogą poczuć dyskomfort związany z „zatykaniem” uszu. Aby złagodzić takie objawy możemy podać dziecku coś do picia lub ssania: cukierki, lizaki, sok ze słomką itp. W przypadku niemowląt pomaga karmienie piersią lub podanie dziecku smoczka.


To może Cię zainteresować:

Zobacz również:

TOP 10 Najbardziej romantycznych miast Europy Wymiary i waga bagażu w samolocie Jak spakować bagaż podręczny do samolotu?

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl S.A.

Pomóż nam ulepszyć ten artykuł
Anuluj
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.

x

Twoja przeglądarka internetowa jest nieaktualna

Zainstaluj najnowszą wersję używanej przeglądarki, żeby w pełni korzystać z możliwości naszego serwisu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszą infolinią:

+48 32 728 30 00 lub 801 420 303

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 22:00, Sobota: 9:00 - 17:00, Niedziela: 12:00 - 20:00

Cena połączenia wg stawek operatora