Zmiana stanu cywilnego a zmiana nazwiska na bilecie

Zmiana stanu cywilnego a zmiana nazwiska na bilecie

Kwestia zmiany nazwiska jest jedną z najczęstszych wątpliwości czy planowaniu podróży poślubnych. Linie lotnicze często żądają dodatkowych opłat za wprowadzanie zmian w danych pasażerów. Jak zaplanować podróż, by nie dopłacać za zmianę nazwiska po zmianie stanu cywilnego?

Zmiana stanu cywilnego a nazwisko w dokumentach

Na „starym” dowodzie osobistym można podróżować tak długo, jak jest on ważny. Zgodnie z polskim prawem dokument traci ważność po 3 miesiącach od daty zawarcia małżeństwa i zmiany nazwiska. Jeśli więc planujesz powrót z podróży poślubnej wcześniej, nie musisz się martwić zmianą dokumentów i danych na bilecie.

Kupno biletu z panieńskim nazwiskiem

Planujesz wylot kilka miesięcy po ślubie, ale jeszcze nie masz nowych dokumentów? Można dokonać takiej rezerwacji, ponieważ bilety są imienne, natomiast uzupełnienie dodatkowych danych z dokumentów następuje na kilka dni przed wylotem.

Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, nasz konsultant pomoże ci złożyć rezerwację. Zadzwoń pod 801 420 303.

Opłaty za zmianę danych na bilecie lotniczym

Większość tanich linii lotniczych zezwala na zmiany imion i nazwisk pasażerów na rezerwacji za dodatkową opłatą. W przypadku błędów typu literówka – do 3 znaków, pod warunkiem, że nie jest to pierwsza litera – poprawiane są bezpłatnie.

Regularne linie lotnicze z reguły nie pozwalają na zmianę danych na bilecie. Na niektórych trasach i w niektórych taryfach zmiany umożliwiają linie airberlin, SAS (możliwość zmiany imion i nazwisk za dodatkową opłatą) oraz LOT i Lufthansa (poprawka literówek za dodatkową opłatą).


To może Cię zainteresować:

Zobacz również:

TOP 10 Najbardziej romantycznych miast Europy Wymiary i waga bagażu w samolocie Najtańsze bilety do Australii. Kiedy rezerwować?

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl S.A.

Pomóż nam ulepszyć ten artykuł
Anuluj
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.

x

Twoja przeglądarka internetowa jest nieaktualna

Zainstaluj najnowszą wersję używanej przeglądarki, żeby w pełni korzystać z możliwości naszego serwisu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszą infolinią:

+48 32 728 30 00 lub 801 420 303

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 22:00, Sobota: 9:00 - 17:00, Niedziela: 12:00 - 20:00

Cena połączenia wg stawek operatora