Ile alkoholu można przewieźć samolotem?

Ile alkoholu można przewieźć samolotem?

To, ile alkoholu można przewieźć samolotem zależy od trasy, jaką pokonujemy. Inne ograniczenia celne obowiązują na terytorium Unii Europejskiej, a inne poza nim.

Ile alkoholu można przewieźć samolotem?

Na terenie Unii Europejskiej

Limity przewozu alkoholu na terenie Unii Europejskiej obowiązują podróżujących wyłącznie w granicach Unii (sprawdź też, ile papierosów można przewieźć samolotem).

W bagażu podręcznym oraz rejestrowanym jeden pasażer może w sumie przewieźć:

  • 10 litrów alkoholi spirytusowych (wódki) lub
  • 20 litrów wzmocnionego wina (porto, sherry) lub
  • 90 litrów wina (ale musującego maksymalnie 60 litrów) lub
  • 110 litrów piwa.

Poza terenem Unii Europejskiej

Gdy podróż samolotem odbywa się pomiędzy dwoma krajami leżącymi poza granicami Unii Europejskiej albo jeden jest krajem unijnym, a drugi nie, limity są znacznie mniejsze.

W bagażu podręcznym oraz rejestrowanym jeden pasażer może w sumie przewieźć:

  • 1 litr alkoholi spirytusowych (wódki) lub
  • 4 litry wina lub
  • 16 litrów piwa.

Uwaga!
Alkohol nie może być przewożony przez osoby poniżej 17. roku życia.

Uwaga!
Pamiętaj, że ze względów bezpieczeństwa w bagażu podręcznym możesz mieć maksymalnie 1 litr płynów w pojemniczkach po 100 ml. Nie dotyczy to napojów kupionych w hali odlotów, po przejściu odprawy. W tym wypadku zakupione produkty muszą zmieścić się w Twoim bagażu podręcznym. Jego waga i objętość uzalezniona jest od linii lotniczej i klasy podróży (sprawdź dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego i rejestrowanego).

Uwaga!
Powyższe informacje dotyczą przepisów celnych. Natomiast każda linia lotnicza ma swoje ograniczenia dotyczące maksymalnej wagi i wymiarów bagażu rejestrowanego. Przeważnie walizka nie może być cięższa niż 32 kg. Zaleznie od przewoźnika, trasy i klasy podróży, każda sztuka bagażu jest dodatkowo płatna (sprawdź dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego i rejestrowanego).


To może Cię zainteresować:

Zobacz również:

Na czym polega odprawa online i na lotnisku? Czy damska torebka to bagaż podręczny? Top 10 najpiękniejszych kobiecych strojów ludowych

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl S.A.

Pomóż nam ulepszyć ten artykuł
Anuluj
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.