Czy mogę przewieźć kwiaty w samolocie?

Czy mogę przewieźć kwiaty w samolocie?

Przewóz kwiatów nie jest zabroniony przez służby bezpieczeństwa. Możesz przewieźć sztuczne kwiaty zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym. W przypadku żywych kwiatów, większość linii lotniczych zezwala na ich przewóz tylko na pokładzie samolotu jako bagaż podręczny.

Pamiętaj, że w przypadku, kiedy bagaż podręczny jest ściśle limitowany (przede wszystkim w tanich liniach lotniczych) kwiaty muszą mieścić się w odpowiednich rozmiarach i wadze bagażu. Jeśli na danej trasie na pasażera przypada jedna sztuka bagażu podręcznego, kwiaty należy spakować do tego bagażu lub zostaną potraktowane jako bagaż podręczny.

Niektóre kraje mają bardzo restrykcyjne przepisy fitosanitarne, czyli związanie z zapobieganiem chorobom roślin. Sprawdź, czy kraj, do którego lecisz, pozwala na wwóz lub wywóz kwiatów.


To może Cię zainteresować:

Zobacz również:

TOP 10 Najbardziej romantycznych miast Europy Top 10 najsmaczniejszych dań kuchni europejskiej Czy damska torebka to bagaż podręczny?

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl S.A.

Pomóż nam ulepszyć ten artykuł
Anuluj
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.

x

Twoja przeglądarka internetowa jest nieaktualna

Zainstaluj najnowszą wersję używanej przeglądarki, żeby w pełni korzystać z możliwości naszego serwisu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszą infolinią:

+48 32 728 30 00 lub 801 420 303

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 22:00, Sobota: 9:00 - 17:00, Niedziela: 12:00 - 20:00

Cena połączenia wg stawek operatora