Menu

Czy przy rezerwacji jachtu obowiązują dodatkowe opłaty? Czy są jakieś dodatkowe usługi?

Czy przy rezerwacji jachtu obowiązują dodatkowe opłaty? Czy są jakieś dodatkowe usługi?

Tak, rezerwacja jachtu lub łodzi wiąże się z dodatkowymi opłatami. Możesz się z nimi szczegółowo zaznajomić w trakcie rezerwacji – wszelkie informacje znajdziesz na profilu wybranego przez siebie modelu. Wśród dodatkowych opłat znajdują się zarówno te obowiązkowe, jak i opcjonalne. Do pierwszej grupy zaliczamy opłaty w ramach tzw. transit log, czyli przygotowania jachtu/łodzi do rejsu (wyposażenie w butlę z gazem do gotowania, niekiedy w pościel, sprzątanie po rejsie). Do opłat obowiązkowych zaliczamy także podatki turystyczne oraz kwotę zwrotnego depozytu zabezpieczającego. Kaucja jest zwracana, jeśli oddamy nieuszkodzony jacht/łódź.

Opłaty opcjonalne to opłaty związane z usługami dodatkowymi, opisanymi w sekcji „Services & Extras”. W razie potrzeby możesz m.in. wynająć sternika, zdecydować się na dodatkowe elementy wyposażenia pokładu czy udać się w rejs ze zwierzakiem (niektóre firmy to umożliwiają). Do usług dodatkowych zalicza się również wcześniejsze zameldowanie i odbiór jachtu/łodzi, o ile dana firma ma taką usługę w swojej ofercie.

Zastanawiasz się, kiedy będzie Ci potrzebna licencja sternika? Przeczytaj nasz artykuł.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!