Menu

Air Creebec

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Creebec na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Air Creebec

Air Creebec

Linie lotnicze Air Creebec to regionalny przewoźnik Kanady. Powstały w czerwcu 1982 roku, a działalność rozpoczęły od 1 lipca tego samego roku. W tamtym czasie linie należały w 51% do przedsiębiorstwa Ceres, a pozostałe 49% do linii lotniczych Austin Airways. Od 1988 roku Air Creebec należy tylko do przedsiębiorstwa Cree Creeco, które nabyło resztę udziałów przewoźnika. Celem kanadyjskich regionalnych linii są regularne i czarterowe loty wykonywane w obrębie kraju. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air Creebec na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Creebec też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Flota

Na flotę kanadyjskich regionalnych linii lotniczych Air Creebec składa się 16 samolotów typu Hawker 748 series cargo, Beechcraft King Air 100, Beechcraft 1900D, Dash 8-100, Dash 8-300.

Port lotniczy Val-d'Or

Regionalne lotnisko Val-d’Or położone jest 4,6 km na południe od centrum miasta Val-d’Or w Quebeck w Kanadzie. W budynku terminala znajduje się kawiarnia, restauracja i dwie firmy świadczące usługi wynajmu samochodów.