Menu

Air Corsica

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Corsica na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Air Corsica

Air Corsica

Linie lotnicze Air Corsica to regionalny francuski przewoźnik. Istnieją od czerwca 1989 roku, pierwotnie nazywały się Compagnie Corse Maditerranee, potem CCM Ailines, a od 2010 roku Air Corsica. Są to jedyne linie lotnicze Korsyki. Przewoźnik obsługuje loty między Korsyką a Francją kontynentalną. Samoloty linii lądują także w Rzymie.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Corsica na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Corsica też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Flota

Flota linii składa się z 11 samolotów typu ATR 72-500 i Airbus A320.

Port lotniczy Ajaccio

Międzynarodowe lotnisko Ajaccio im. Napoleona Bonaparte położone jest we wschodniej części miasta Ajaccio, 5 km od centrum, na francuskiej wyspie Korsyka. W budynku terminala znajduje się wiele punktów gastronomicznych, restauracji i automatów z napojami, wyrobami z wyspy, działa sześć firm świadczących usługi wynajmu samochodów. Na lotnisku można też korzystać z dostępu do bezprzewodowego internetu.

Posiłki

Na rejsach do 30 minut linie oferują wodę mineralną i herbatniki. Od godziny 22 serwują gorący posiłek i zimne napoje. Na trasach powyżej 1,5 godziny dochodzą jeszcze słodkie produkty. 

Dodatkowe usługi

W czasie podróży dostępne są poduszki i koce.