Menu

WOW Air

Reklama

Najlepsze okazje linii WOW Air na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o WOW Air

WOW Air

Tanie linie lotnicze WOW air, według hasła przewodniego, mają swoimi usługami wywoływać u pasażerów „efekt WOW”. Powstały w listopadzie 2011 roku, a pierwszy lot odbył się 31 maja 2012 roku. Linię powołał do życia Biznesmen Roku w Islandii 2011 i 2016 – Skuli Mogesen. Po kilku miesiącach działalności linia WOW air przejęła swojego największego na Islandii konkurenta – linię Iceland Express, która przez 10 lat swojej działalności była jedynym islandzkim przewoźnikiem. Z WOW air można podróżować w 20 kierunkach po Europie i USA. W Polsce przewoźnik obsługuje tylko port w Warszawie. W przeciwieństwie do innych tanich przewoźników, WOW air korzysta głównie z dużych lotnisk, zlokalizowanych blisko centrum miasta. Poza przewozami pasażerskimi linia oferuje także szeroką gamę wycieczek i hoteli. 

Obecnie na trasach, które przed zawieszeniem działalności operacyjnej obsługiwane były przez WOW air, latają m.in. linie Norwegian, Virgin Atlantic, czy Ryanair.

Bagaż

W liniach lotniczych WOW air możesz zdecydować się na jeden z dwóch rodzajów bagażu podręcznego: bezpłatny mały przedmiot osobisty lub torbę o określonych wymiarach i wadze, za którą będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Jeśli planujesz zabrać naprawdę dużo rzeczy, możesz wykupić do 3 sztuk bagażu rejestrowanego, który powędruje do luku bagażowego. Najłatwiej i najtaniej jest zrobić to online. Dozwolone wymiary i waga bagażu podręcznego zmieniają w zależności od klasy rezerwacyjnej, ale są stałe bez względu na trasę. Podobnie jest z bagażem rejestrowanym. Przed wejściem do samolotu personel lotniska sprawdza za pomocą specjalnych koszy, czy bagaż podręczny spełnia wymogi przewoźnika. Jeśli nie, automatycznie zostaje on potraktowany jako bagaż rejestrowany, a co za tym idzie – dodatkowo płatny.

Odprawa online

Z możliwości odprawy online mogą skorzystać wszyscy pasażerowie WOW air pod warunkiem, że jedna rezerwacja nie będzie opiewała na więcej niż 9 osób. Odprawy można dokonać na dzień przed startem. Należy jednak pamiętać, że system zamyka się 24 godziny przed odlotem. Odprawa online jest bardzo intuicyjna i pozwala zaoszczędzić czas spędzony na lotnisku. Wystarczy przygotować podstawowe dane osobowe i numer rezerwacji, wejść na stronę przewoźnika, a następnie dać się poprowadzić procedurze. Wygenerowana na końcu karta pokładowa posłuży jako przepustka do wejścia na pokład. W przypadku niektórych lotów, np. do Kanady, mogą być wymagane dodatkowe dokumenty. Warto pamiętać, że po przejściu odprawy nie można już nic zmieniać w rezerwacji, ale do samego startu istnieje możliwość dokupienia bagażu.

Flota

Flota WOW air jest stosunkowo młoda w porównaniu do samolotów innych przewoźników. Składa się z maszyn typu Airbus A320-200, A320-200neo, A321-200 i A330-300, które noszą osobliwe nazwy, m.in. członków rodziny. Wszystkie samoloty zostały utrzymane w odcieniach fioletu, czyli oficjalnej barwy linii. Wśród maszyn znajdą się zarówno takie, które obsłużą mniej obłożone loty, jak i te przeznaczone na liczniej uczęszczane trasy. Zaletami samolotów z floty WOW air są komfortowe wnętrze oraz oszczędna eksploatacja, dzięki której korzyści odnosi nie tylko sam przewoźnik, ale też środowisko. Pod względem ochrony przyrody na szczególną uwagę zasługuje model TF-NEO wyposażony w nowoczesne silniki, które rewolucjonizują emisję szkodliwych gazów, emitując o połowę mniej tlenków azotu i o 15% mniej CO2.

Port lotniczy Keflavik

Międzynarodowe lotnisko Keflavik jest największym portem lotniczym Islandii. Jest położone jest 50 km na południowy zachód od islandzkiej stolicy, Reykjaviku. Ciekawostką na temat lotniska jest to, że jest ono rezerwowym punktem lądowania dla promów kosmicznych NASA, gdyby z jakiegoś powodu nie było możliwe lądowanie na terenie Stanów Zjednoczonych. Na lotnisku znajdują się restauracje, bary, kawiarnie, sklepy oraz firmy świadczące usługi wynajmu samochodów. Na terenie portu jest dostęp do bezprzewodowego Internetu, z którego można skorzystać w specjalnych punktach. Z lotniska do miasta można się dostać wyłącznie samochodem lub autobusem. Na lotnisku stacjonują autokary i taksówki, a dla tych, którzy podczas pobytu planują więcej podróżować jest też możliwość wynajmu samochodu.

Posiłki

Na pokładzie samolotów WOW air stewardesy serwują płatny catering oferujący pasażerom m.in. pizzę, kanapki, przekąski, kawę, herbatę, gorącą czekoladę, zimne napoje gazowane, wodę, soki owocowe, piwo oraz wina. Ciepły posiłek cateringowy należy zamówić jeszcze przed odlotem przez serwis internetowy. Przedtem należy jednak upewnić się, czy w przypadku naszego lotu serwuje się posiłki, ponieważ na niektórych trasach ta możliwość nie jest dostępna. W menu znajdują się także posiłki dla dzieci. Poza tym na pokładzie każdego samolotu pasażerowie mogą zaopatrzyć się w coś do przegryzienia w podniebnym barze oferującym m.in. słodycze, przekąski i napoje. Jeśli nie planujemy wydawać dodatkowych pieniędzy na jedzenie, zawsze możemy też zabrać coś ze sobą w bagażu podręcznym.

Dodatkowe usługi

W samolotach WOW air funkcjonuje podniebny sklep oferujący gamę luksusowych artykułów w atrakcyjnych cenach, np. kosmetyki, perfumy, biżuterię i akcesoria najlepszych na świecie marek. Poza tym linie oferują szereg płatnych usług, takich jak wykupienie dodatkowego miejsca na pokładzie, zarezerwowanie tego ulubionego czy dokonanie zmiany rezerwacji. Istnieje też możliwość wykupienia dodatkowego bagażu. Do dyspozycji pasażerów są kolorowe magazyny, które umilą lot. Przewoźnik zachęca, aby korzystać z własnych źródeł rozrywki (smartphony, tablety, słuchawki) w czasie lotu, szczególnie, jeśli podróżujemy z dziećmi.