Menu

Volotea

Reklama

Najlepsze okazje linii Volotea na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Volotea

Volotea

Hiszpańskie linie lotnicze zostały założone w 2011 roku przez Carlosa Muñoza i Lázaro Rosa, byłych właścicieli linii Vueling. Przewoźnik obsługuje głownie małe i średnie europejskie porty lotnicze. Większość z nich znajduje się w Hiszpanii, we Włoszech, w Grecji i we Francji. 
Obecnie jest trzecią tanią linią lotniczą w Europie pod względem liczby pasażerów. 

Bagaż

W liniach lotniczych Volotea na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Volotea też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Na pokładzie samolotów Volotea nie ma podziału na klasy rezerwacyjne.

Odprawa online

Samodzielna odprawa przez internet jest możliwa od 7 dni do 2 i pół godziny przed planowanym odlotem. Dotyczy to pasażerów, którzy wcześniej nie wybrali swojego miejsca na pokładzie. Pasażerowie, którzy wybrali fotele, mogą wydrukować kartę pokładową, od razu po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji. 

Flota

Pod marką linii lotniczych Volotea latają Boeingi 717 wyposażone w silniki Rolls-Royce’a. Maszyny mogą pomieścić do 125 pasażerów. 

Port lotniczy Wenecja – Marco Polo

Volotea rozlokowała swoje maszyny w trzech portach lotniczych – Wenecja – Marco Polo, z którego odbył się pierwszy lot linii, na Ibizie oraz we  francuskim Nantes. Włoski port położony jest 12 km na północ od centrum Wenecji. 
Na terenie portu znajdują się sklepy, bary restauracje, punkty usługowe, parkingi. W terminalach można skorzystać z bezprzewodowego internetu. 

Dodatkowe usługi

Pasażerowie często podróżujący liniami mogą wykupić roczny pakiet Supervolotea, w ramach którego będą im przysługiwać m.in. specjalne zniżki na loty.