Menu

UTair

Najlepsze okazje linii UTair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

UTair

Rosyjskie linie lotnicze  UTair Aviation powstały w 1991 roku. Obsługują regularne trasy krajowe i międzynarodowe, świadczą również usługi helikopterami. Pod względem natężenia ruchu pasażerskiego zajmują drugie miejsce w kraju, po Aeroflocie. Przewoźnik angażuje się w pomoc ONZ.

Bagaż

W liniach lotniczych UTair Aviation na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w UTair Aviation też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze UTair Aviation oferują podróż w klasie biznes i ekonomicznej. Ta druga podzielona jest na cztery taryfy. Różnią się od siebie możliwością zmiany lub zwrotu biletu, pierwszeństwem odprawy, limitem bagażu itp. 

Odprawa online

Podróżujący linią UTair Aviation mogą odprawić się online od 24 godzin do 60 minut przed planowanym startem samolotu.

Flota

Flota linii lotniczej UTair Aviation składa się z 62 samolotów typu Boeing 737-400, B737-500, B737-800, B767-200ER, ATR 72-500. Posiada też 338 jednostek helikopterowych. 

Port lotniczy Tiumeń-Roshchino

Międzynarodowe lotnisko Tiumeń-Roshchino położone jest ok. 13 km na zachód od centrum miasta Tiumeń, w obwodzie tiumeńskim w Rosji. Na terenie lotniska znajdują się dwie kawiarnie, automaty z przekąskami, sklep z pamiątkami i kiosk. Bezpłatnie można korzystać z Wi-Fi. 

Posiłki

Linia oferuje usługi cateringowe. Posiłki wliczone są w cenę biletu w klasie biznes i najdroższej ekonomicznej. Pasażerowie podróżujących w pozostałych taryfach klasy ekonomicznej mogą kupić posiłek na pokładzie. 

Dodatkowe usługi

Linie lotnicze UTair Aviation oferują uczestnictwo w programie lojalnościowym STATUS.