Menu

easyJet

Najlepsze okazje linii easyJet na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

easyJet

easyJet to brytyjskie tanie linie lotnicze, których siedzibą jest port lotniczy Londyn Luton. Jeden z obecnie największych europejskich przewoźników rozpoczął działalność w 1995 roku, jednak pierwszy międzynarodowy rejs linii na trasie Londyn-Amsterdam odbył się dwa lata później. Podróżujący liniami easyJet mają do wyboru jedną z dwóch klas rezerwacyjnych, a głównym celem przewoźnika jest zapewnienie klientom komfortowej podróży w jak najniższej cenie. Oferta easyJet obejmuje ponad 800 tras do ponad 30 krajów, głównie na terenie Europy. Loty są realizowane nowoczesną i młodą flotą, w skład której wchodzą samoloty typu Airbus. Przewoźnik stawia na stały rozwój marki, poszerza siatkę swoich połączeń, jak i rozbudowuje flotę.

Kod IATA easyJet to U2.

Bagaż

Każdy pasażer linii easyJet może wnieść na pokład samolotu jeden bagaż podręczny o określonych wymiarach. Przewoźnik zastrzega sobie możliwość umieszczenia walizek w luku bagażowym, jeśli w schowkach nie będzie wystarczającej ilości miejsca. W bagażu podręcznym nie mogą się znaleźć żadne niebezpieczne i niedozwolone przedmioty, a płyny powinny być przewożone w plastikowych opakowaniach o pojemności maks. 100 ml. Linie zabraniają przewozu zwierząt, wyjątkiem są m.in. psy asystujące. Osoby, które wykupią bilet w taryfie Flexi, opcję Upfront/Extra Legroom lub posiadają kartę easyJet Plus, mogą dodatkowo wnieść na pokład samolotu jedną małą torbę o podanych w regulaminie wymiarach. Bagaż rejestrowany w easyJet jest płatny, a jego wymiary i waga są ściśle określone. Przekroczenie obowiązujących limitów wiąże się z dodatkową opłatą.

Klasy rezerwacyjne

Linie zapewniają pasażerom podróż w klasie ekonomicznej. Przewoźnik posiada jedną, standardową taryfę, ale podróżujący mogą też zdecydować się na zakup biletu w taryfie Flexi, która umożliwia wniesienie na pokład samolotu nie tylko bagażu podręcznego, ale i dodatkowego przedmiotu. Kolejnym udogodnieniem jest wliczony w cenę biletu bagaż rejestrowany. Podróżujący taryfą Flexi mogą także m.in. dokonywać zmian w rezerwacji, wybrać jedno ze standardowych lub przednich miejsc w samolocie lub też skorzystać ze zniżki na wykupienie miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi. Pasażerowie klasy standardowej mają automatycznie przedzielane miejsce w samolocie podczas odprawy, jednak przewoźnik umożliwia im także wybranie miejsca (standardowe, przednie lub z większą przestrzenią na nogi) za dodatkową opłatą.

Odprawa online

Przewoźnik zapewnia pasażerom usługę odprawy na kilka sposobów: na lotnisku, online na stronie internetowej linii lub też poprzez aplikację mobilną. Odprawa online easyJet jest dostępna na 30 dni przed planowaną podróżą i kończy się na 2 h przed startem samolotu. Podróżujący muszą wydrukować kartę pokładową. Należy pamiętać, że każda zmiana w rezerwacji wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kolejnej odprawy i ponownego wydrukowania karty pokładowej. Osoby korzystające z aplikacji mobilnej mogą wybrać usługę mobilnej karty pokładowej, jeśli tylko dane lotnisko ją akceptuje.

Odprawa na lotnisku jest możliwa na 2 h przed podróżą, jednak pasażerowie muszą odprawić się najpóźniej na 40 min przed lotem.

Flota

Pierwszymi samolotami wchodzącymi w skład floty easyJet były maszyny Boeing 737-200. Obecnie przewoźnik dysponuje kilkuset nowoczesnymi i komfortowymi samolotami typu Airbus A319, A320 oraz A320n. W każdym z nich wydzielono rzędy siedzeń z fotelami posiadającymi większą przestrzeń na nogi. Ze względu na stosunkowo krótkie trasy lotów linia nie oferuje pasażerom programów rozrywkowych (filmów, muzyki) na pokładzie.

Jeden z największych przewoźników europejskich ma plany dotyczące rozbudowy floty o kolejne samoloty wykonane z użyciem nowoczesnych technologii. Za każdym razem celem są wydajne, młode maszyny, które zapewniają pasażerom komfortową i bezpieczną podróż.

Port lotniczy Londyn-Luton

Główną siedzibą easyJet jest międzynarodowy port lotniczy Londyn Luton, zlokalizowany ok. 4 km od Luton i ok. 55 km od centrum Londynu. Lotnisko obsługuje zarówno loty regularne, jak i sezonowe, a także loty cargo. W 2017 roku port obsłużył 15,8 ml pasażerów. Od 2018 roku podróżujący mogą korzystać z rozbudowanego terminalu oraz nowoczesnego systemu informacji. Na terenie obiektu działają sklepy, kawiarnie, restauracje, usługi, wypożyczalnie samochodów, pokój modlitw, dostępne są także bankomaty. Toalety zostały przystosowane również dla osób niepełnosprawnych oraz matek z dziećmi. Podróżujący mogą korzystać z darmowej sieci WiFi przez 4 h. Do dyspozycji osób zmotoryzowanych oddano kilka parkingów. Dojazd do centrum Londynu zapewniają taksówki, autobusy oraz kolej.

Kod IATA lotniska Londyn Luton to LTN.

Posiłki

Posiłki w easyJet nie są wliczone w cenę biletu. Pasażerowie mogą jednak skorzystać z bogatej oferty cateringowej, w skład której wchodzą zimne i ciepłe napoje, alkohol, kanapki, słone i słodkie przekąski, a także dania ciepłe czy sałatki. W menu znajdują się także posiłki dla dzieci.

Osoby decydujące się na zakup biletu w taryfie Flexi, otrzymują specjalny bon na określoną kwotę, który mogą wykorzystać podczas lotu. Pozostali pasażerowie mogą także przed podróżą wykupić specjalny voucher na stronie internetowej przewoźnika, dzięki czemu zyskają nawet 20% zniżki na zakup pozycji z oferty bistro, jak i ze sklepu pokładowego.

Dodatkowe usługi

Podczas lotu pasażerowie mogą oddać się lekturze czasopisma Traveller, w którym oprócz ciekawych artykułów znajdują się także informacje o miejscach docelowych rejsów easyJet. Oferta sklepu podkładowego obejmuje m.in. kosmetyki i perfumy. Mimo iż podczas lotów nie jest zapewniany pasażerom żaden program rozrywkowy, to dzieci mogą wykorzystać czas na zabawę w różne gry lub na układanie puzzli, które dostarcza personel.

Klienci easyJet mogą także przystąpić do programu lojalnościowego i uzyskać kartę easyJet Plus. Członkostwo w programie jest płatne, ale w zamian otrzymujemy szereg udogodnień i bonusów, jak m.in. wybranie miejsc w samolocie, zmiany w rezerwacji czy szybsze wejście na pokład. Z kolei dzięki partnerom linii easyJet pasażerowie mogą skorzystać z usługi With Worldwide, w ramach której możliwe jest zarezerwowanie online lotów łączonych (easyJet wraz z daną linią partnerską) do np. Nowego Jorku czy Singapuru.