Menu

Transavia France

Reklama

Najlepsze okazje linii Transavia France na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
Reklama

Dowiedz się więcej o Transavia France

Transavia France

Transavia France to francuskie tanie linie lotnicze, założone w 2006 roku. Marka została powołana do życia przez Air France oraz holenderskie linie lotnicze Transavia, tym samym stanowi część grupy Air France – KLM. Pierwsze rejsy przewoźnika odbyły się w 2007 roku. Siedziba Transavia France znajduje się w Paryżu, a głównym hubem linii jest lotnisko Paris-Orly. Przewoźnik obsługuje loty do krajów europejskich oraz niektórych rejonów Afryki i Azji. W zależności od miejsca docelowego rejsy są realizowane regularnie lub sezonowo. Warto dodać, że strona internetowa transavia.com jest dedykowana zarówno holenderskiej linii Transavia, jak i jej francuskiej filii.

Bagaż

Bagaż podręczny w Transavia France ma ściśle określone wymiary i wagę. Każda osoba może wnieść na pokład samolotu jeden bagaż podręczny w cenie biletu (pasażerowie taryfy MAX mogą zabrać ze sobą dodatkową sztukę bagażu, np. torebkę czy torbę na laptopa). Płyny należy przewozić w butelkach o pojemności 100 ml, zamkniętych w plastikowej torebce o pojemności maks. 1 litra. W przypadku leków czy żywności dla dzieci limity nie obowiązują, ale rzeczy te podlegają osobnej kontroli.

Bagaż rejestrowany w Transavia France ma także dokładnie określone wymiary i wagę. W zależności od wybranej podczas rezerwacji biletu taryfy limit dotyczący wagi bagażu rejestrowanego może się różnić. Pasażerowie mogą także wykupić dodatkowy bagaż rejestrowany online (niższe opłaty) lub na lotnisku, jednak należy pamiętać o tym, aby nie przekroczyć limitu bagażu przypadającego na osobę. Każdy pasażer może zabrać ze sobą maks. 50 kg bagażu rejestrowanego.

Klasy rezerwacyjne

Pasażerowie Transavia France podróżują tylko jedną klasą – ekonomiczną. Należy jednak dodać, że podczas rezerwacji biletu można wybrać jedną z trzech taryf: Basic, Plus lub Max. W obrębie każdej z nich obowiązują inne usługi i opłaty, a także limity bagażu. Przykładowo taryfa Max zapewnia m.in. pierwszeństwo wejścia na pokład, możliwość wyboru miejsca w samolocie, a także dodatkowy przedmiot osobisty, który można wnieść na pokład. Warto pamiętać, że taryfa Basic nie zapewnia żadnych dodatkowych punktów członkom programu Flying Blue.

Odprawa online

Odprawa online w Transavia France jest możliwa, a należy jej dokonać na stronie transavia.com, podając numer rezerwacji, nazwisko oraz datę lotu, a następnie wykonując kolejne polecenia i drukując kartę pokładową. Odprawa online jest możliwa na 30 godzin przed startem samolotu, najpóźniej możemy się odprawić online na 4 godziny przed odlotem. Po zakończeniu odprawy nie jest możliwe wykonanie jakichkolwiek zmian w rezerwacji czy też dodanie online dodatkowego bagażu rejestrowanego.

Flota

Flota Transavia France jest nowoczesna, a składają się na nią samoloty pasażerskie typu Boeing 737-800, określane mianem 737NG. Maszyny te realizują rejsy na krótkich i średnich dystansach. Flota przewoźnika liczy ok. 30 samolotów, z czego każdy z nich ma układ jednoklasowy i może pomieścić 189 pasażerów. Skórzane siedzenia pasażerskie zapewniają pełen komfort podróży. Kolorystyka samolotów została ograniczona do 2 barw – białej i zielonej.

Lotnisko Paris-Orly w Paryżu

Hubem Transavia France jest lotnisko Paris-Orly, znajdujące się ok. 13 km na południe od stolicy Francji. Powierzchnia lotniska liczy 15,3 km2. Ten międzynarodowy port lotniczy niegdyś pełnił funkcję głównego lotniska Paryża. Lotnisko posiada dwa terminale – Orly Sud (południowy) i Orly Ouest (zachodni) – są to osobne budynki, wewnątrz których wydzielono przestrzeń na m.in. sklepy, usługi i restauracje.

Paris-Orly jest dobrze skomunikowane z miastem, można do niego dojechać samochodem autostradą A106. Jeśli chodzi o środki komunikacji miejskiej, to do wyboru mamy kolej lub autobus. Połączenia są realizowane regularnie, co kilka-kilkanaście minut. Dojazd do centrum miasta taksówką zajmuje ok. 20-25 minut.

Posiłki

Na pokładzie Transavia France posiłki oraz napoje są płatne. W menu przewoźnika znajdują się napoje alkoholowe i bezalkoholowe, soki, przekąski i kanapki. Pasażerowie mogą także wybrać jedną z bezglutenowych przekąsek.

Na pokład samolotu można również wnieść własne napoje i posiłki (zgodnie z regulaminem przewoźnika), jednak nie jest dozwolone spożywanie podczas lotu zakupionych na terenie lotniska napojów alkoholowych.

Dodatkowe usługi

Klienci Transavia France mogą bezpłatnie zarejestrować się w programie lojalnościowym Flying Blue, w ramach którego zebrane mile premiowe za loty można wymienić na kolejne loty lub inne ciekawe bonusy. Program jest dostępny tylko w ramach biletów zakupionych w taryfie Plus lub Max. Na pokładzie samolotu działa pokładowy sklep. Przewoźnik posiada także magazyn pokładowy Enjoy! Na stronie internetowej przewoźnika znajduje się nagranie oraz gotowy do pobrania plik PDF, w których zawarto rady dotyczące tego, jak pokonać strach przed lataniem.

Pasażerowie Fransavia France mogą także za dodatkową opłatą wykupić sobie lepsze miejsce w samolocie – np. siedzenie przy oknie czy też miejsce z większą przestrzenią na nogi. Usługa ta jest dostępna do 48 godzin przed planowaną podróżą, jednak należy z niej skorzystać przed rozpoczęciem odprawy online lub odprawy na lotnisku.