Menu

Air Namibia

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Namibia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Air Namibia

Air Namibia

Linia lotnicza Air Namibia to narodowy przewoźnik Namibii. Założona została w 1946 roku jako South West Air Transport, a działalność zaczęła prowadzić w 1949 roku. W 1959 roku linia zmieniła nazwę na South West Airways. W 1978 roku połączyła się z Namib Air, przyjmując przy okazji nazwę tego przewoźnika. W 1982 roku większościowe udziały linii nabył rząd Namibii, od 1987 roku utworzył z nich narodowego przewoźnika. Po odzyskaniu niepodległości w 1991 roku linia ponownie zmieniła nazwę na tę obowiązującą do dzisiaj. Od grudnia 2013 roku w całości jest własnością rządu. 
Air Namibia obsługuje regularne krajowe, regionalne i międzynarodowe przewozy pasażerskie i towarowe. Swoim zasięgiem obejmuje Afrykę i Europę. Przewoźnik jest członkiem International Air Transport Association i Stowarzyszenia African Airlines.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Namibia na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Namibia też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linia Air Namibia oferuje na rejsach krajowych, regionalnych i międzynarodowych do wyboru dwie klasy przelotu: SAVER i PLUS, a wyłącznie na krajowych trasach klasę FLEX. W przypadku konieczności dokonania zmiany w taryfie SAVER i PLUS można to zrobić w każdej chwili, przy czym usługa jest płatna w taryfie SAVER, a w przypadku taryfy PLUS – bezpłatna.

Odprawa online

Podróżując linią Air Namibia można odprawić się online.

Flota

Flota linii Air Namibia składa się z 10 samolotów typu Airbus A319-100, A330-200, Embraer ERJ 135.

Port lotniczy Windhuk

Międzynarodowe lotnisko Windhuk jest największym portem Namibii. Na cześć bohatera narodowego nazwano lotnisko jego nazwiskiem, Ozeasza Kutako. Port położony jest 45 km na wschód od centrum stolicy Namibii, miasta Windhuk. Na terenie portu znajdują się restauracje, kawiarnie, wiele sklepów, m.in. wolnocłowe, księgarnie, z pamiątkami.

Posiłki

Air Namibia w czasie lotu serwuje posiłki i napoje.

Dodatkowe usługi

Pasażerowie mogą w czasie lotu korzystać z nowoczesnego systemu rozrywki pokładowej. Linia oferuje im także uczestnictwo w programie lojalnościowym Frequent Flyer o nazwie Reward$. Mile gromadzić mogą na wszystkich rejsach przewoźnika Namibii.